Gülle'nin durumu korkutuyor

  • Giriş : 17.07.2006 / 00:00:00

Akif Gülle'nin hayati tehlikesi devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Akif Gülle'nin hayati tehlikesi devam ediyor. Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Nihat Tosun, hastanın yoğun bakımda uyutulmaya devam ettiğini belirterek, "Sabah çektiğimiz tomografide ödemde bir çözülme gördük. Ancak hayati tehlike halen devam ediyor." dedi.
Sağlık Bakanı Recep Akdağ da hastane çıkışında gazetecilere değerlendirmelerde bulundu. Akdağ, "Akif Gülle'nin sağlık durumu ciddiyetini muhafaza ediyor" ifadesini kullandı.

Amasya'ın Merzifon ilçesinde meydana gelen trafik kazasında ağır yaralanan Akif Gülle'nin dün getirildiği Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavisine devam ediliyor. Hastane Başhekimi Nihat Tosun, gazetecilere yaptığı açıklamada, gece boyu tetkiklere devam edildiğini belirterek, "Hastanın dünkü durumundan daha kötüye gidiş yok. Metabolik olarak daha iyi bulgular elde ediyoruz" diye konuştu.

Sabah çekilen tomografi sonucunda beyindeki ödemde bir çözülme gördüklerini kaydeden Tosun, "Bu bizim için umut verici, ancak hastayı uyutmaya devam ediyoruz. Şekeri çok yüksekti gece boyu şekeriyle uğraştık. Sabah kontrol altına aldık. Karaciğer ve böbrek fonksiyonu daha kontrollü bir hale geldi. Tansiyonu sabitleşti. Nabzını normale çevirmiş olduk. Akciğerleri rahatladı." şeklinde konuştu.

Akşamüstü tekrar tomografi çekerek ödemin çözülmesini takip edeceklerini ifade eden Tosun, "Ödemin çözülmeye devam edeceğini umut ediyoruz" dedi. Tosun, Akif Gülle'nin hayati tehlikeyi atlatıp atlatmadığı ile ilgili başka bir soru üzerine ise, "Hayati tehlikeyi atlatmadı, halen devam ediyor. İlk üç gün bizim için hastanın iyiye gitmesinden çok kötüye gitmemesi önemli. Kötüye gitmedikten sonra hastanın iyileşeceği ile ilgili ümitli sinyaller alıyoruz" cevabını verdi.

Öte yandan sabah saatlerinde hastaneye gelen Sağlık Bakanı Recep Akdağ da, hastane çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulundu. "Değerli kardeşimiz ve Genel Başkan Yardımcımız Akif Gülle'nin sağlık durumu ciddiyetini muhafaza ediyor" diyen Sağlık Bakanı Recep Akdağ, şöyle devam etti: "Akşamki bulgularına göre bazı laboratuvar bulgularında, tomografi bulgularında olumlu işaretler var. Detayları arkadaşlar size iletmeye devam edecek."

Recep Akdağ, Akif Gülle'yi görüp görmediğinin sorulması üzerine ise, yoğun bakıma girdiğini ve Gülle'yi gördüğünü kaydetti. Akdağ, bir başka soru üzerine ise, "Benim gözlemimden çok, işin uzmanı olan arkadaşlarımızın gözlemleri önemli. Tıbbi bilgilendirme devam edecek." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious