Gülle'ye manevi doping!

  • Giriş : 27.07.2006 / 00:00:00

‘Direnci artsın’ diye Akif Gülle’ye Kur’an ve sanat müziği dinletiliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Geçirdiği trafik kazasından sonra hastanede 10 gündür yaşam mücadelesi veren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Akif Gülle’ye ilginç bir tedavi yöntemi uygulanmaya başlandı.

Şuuru hâlâ kapalı olan Gülle’ye ilaçlı tedaviye daha iyi cevap vermesi için Kur’an-ı Kerim ve sevdiği şarkılar dinletiliyor. Önceki gün ilk kez yapılan bu uygulama ile Gülle’nin aracında sürekli dinlediği Kur’an-ı Kerim kaseti ile sanat müziğinden oluşan şarkılar bir MP3’e yüklendi ve odasında çalındı. Doktorların tavsiyesi üzerine Gülle’nin eşi Songül Hanım da eşi ile sürekli konuşuyor. Songül Gülle’nin dün yaklaşık iki saat eşinin yanında kalarak konuştuğu öğrenildi. Bu tedavi yöntemiyle Gülle’nin yaşam direncinin daha da artırılması hedefleniyor. 16 Temmuz’da Amasya’nın Merzifon ilçesinde kaza geçiren Akif Gülle, helikopterle Ankara Atatürk ve Eğitim Araştırma Hastanesi’ne kaldırılmıştı. Koma durumu süren Gülle’nin sağlık durumunda iyiye gidiş yaşanıyor. Gülle’ye iki gündür mideden beslenme yapılıyor. Hastaneden dün yapılan açıklamada, Gülle’nin genel durumu ve laboratuvar bulgularının dengeli şekilde seyrettiği, gerek yoğun bakım ortamı, gerekse hastanın genel durumu ile ilgili tetkik ve tedavilerin devam ettiği ifade edildi.

Hastaneye ziyaretçi akını ise ilk günkü gibi sürüyor. Meclis Başkanı Arınç da dün ikinci kez hastaneye geldi. 10 gündür kardeşinin başında bulunan Mustafa Gülle, ziyaretçilerle yakından ilgileniyor. Başbakan Tayyip Erdoğan da Ankara dışında olmasına rağmen yıllarca birlikte çalıştığı Akif Gülle’nin sağlık durumunu yakından takip ediyor. Erdoğan’ın, her gün hastane başhekimi Prof. Dr. Nihat Tosun’u arayarak bilgi aldığı belirtiliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious