Güllü Recep, 45 senedir çiçeksiz dolaşmıyor

  • Giriş : 03.06.2006 / 00:00:00

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesine bağlı Söğütlü köyünde oturan Güllü Recep lakaplı Recep Cenk, 45 senedir her türlü çiçeği kulağına ve cebine takmasıyla tanınıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

22 sene bilfiil Otomobiller ve Şoförler Odası başkanlığı da yapan Güllü Recep lakaplı Recep Cenk, özellikle gül ve karanfili çok sevdiğini, mevsimine göre zaman zaman bazı çiçekleri taktığını söyledi. Cenk, "Evlenmeden önce beş sene bu şekilde kulağımın arkasında ve gömleğimin veya ceketimin yakasına çiçek takardım. Eşim benim çiçeğime vuruldu. O günden beri de yaklaşık 45 senedir aynı şekilde çiçek takmaya devam ettim. Köyde herkes beni bu şekilde tanıdığı gibi de Ayvacık ve civarında da böyle tanırlar. Biz artık nam saldık, bundan sonra da değiştiremeyiz. Ölene kadar bu çiçekler benimle beraber olacak." dedi.

57 yaşındaki İlhamiye Cenk ise eşinin çiçeklerine vurulduğunu ifade etti. Söğütlü sakinleri de Recep Cenk'i köyde veya başka yerde olsun herkesin bu şekilde tanıdığını dile getirerek, "Recep ağabey köyümüzün sembolü oldu." dediler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious