Gülnar'daki vatandaşlar evlerine dönüyor

Gülnar'daki vatandaşlar evlerine dönüyor.7296
  • Giriş : 08.07.2008 / 18:22:00

Mersin'in Gülnar ilçesinde dün başlayan ve kontrol altına alınma çalışmaları devam eden yangından etkilenen ancak, tehlikenin atlatıldığı bazı belde ve köylerde vatandaşlar, evlerine dönmeye başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yangının sıçrama ihtimali nedeniyle riskli yerlerde bazı evlerin boşaltıldığı Gülnar'ın Büyükeceli beldesinin Tepeköy mevkisinde, çok sayıda ev ile göçerlere ait çadır yanarak zarar gördü. Vatandaşlar, kurtardıkları hayvanlar ve eşyalarını yangının ulaşmadığı alanlara taşıdılar.

Mersin Valisi Hüseyin Aksoy, yangının bin hektar alanda etkili olduğunu tahmin ettiklerini ancak, sağlıklı rakamları yapılan araştırmaların ardından verebileceklerini söyledi.

Vali Aksoy, köyleri boşaltılan vatandaşlar için valilik olarak, bakanlığın da desteğiyle kalacakları çadır ve yer tahsis ettiklerini belirterek, ''Hiçbir vatandaşımızı aç ve açıkta bırakmayacağız, her türlü önlem alındı'' dedi.

Yer fıstığı ekerek geçimi sağlayan Mehmet Çelik ise AA muhabirine, dün akşam üzeri bölgelerine ulaşan yangında evinin tamamen, bahçesi ve fidanlığındaki ürünlerin de büyük bölümünün yandığını söyledi.

Yangın sırasında ailesini alarak arabayla bölgeden uzaklaştığını ifade eden Çelik, ''Yangında küçük ve büyükbaş hayvanlarımdan bazıları telef oldu. Canımızı zor kurtardık. Buna da şükrediyoruz. Şu an kalacak yerimiz yok, yardım bekliyoruz'' dedi.

Bu arada, yangından etkilenen bazı yerleşim birimlerinde, soğutma çalışmalarının yapılmasının ardından vatandaşların yeniden evlerine dönmeye başladıkları gözlendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*