Gül'den ekonomi ödülleri

  • Giriş : 12.07.2006 / 00:00:00

Ekovitrin Dergisinin geleneksel 'Yılın Starları Anketi'nde 'Yılın Sanayicisi' dalında Altınbaş Holding ödül aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


30 ayrı dalda başarılı siyasetçilerin, işadamlarının, profesyonel yöneticilerin ve kurumlar ile markaların ödüllendirildiği anketin sonuçları Ekovitrin'in Mayıs sayısında açıklandı ve ödüller 12 Temmuz günü İstanbul Grand Cevahir Kongre Merkezi'nde düzenlenen bir törenle sahiplerine verildi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in de ödül aldığı törende, İmam Altınbaş'a ödülünü Başbakan Yardımcısı ve Dış İşleri Bakanı Abdullah Gül verdi. Yurt içi ve dışından toplam 8.893 kişinin katıldığı anket sonucunda, Ekovitrin jürisinin belirlediği adaylar arasından İmam Altınbaş en fazla oyu alarak 'Yılın Sanayicisi' seçildi. Altınbaş, Ekovitrin jürisi tarafından Hyundai Assan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar ve Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Boydak ile birlikte 'Yılın Sanayicisi' kategorisinde aday gösterilmişti.

İMAM ALTINBAŞ

Mücevher mağazası sahibi Mehmet Altınbaş'ın oğlu olarak 1965 yılında Gaziantep'in Araban ilçesinde doğdu. İş yaşamına henüz okul çağında babasının yanında atılan İmam Altınbaş, Altınbaş Holding yönetimin de aktif olarak yer alan diğer ağabey ve kardeşleri ile birlikte, önce Gaziantep'te, ardından da İstanbul Sultanahmet ve Kıbrıs'ta mücevherat, kuyumculuk, finans ve petrol sektörlerinde hızla ilerledi.

Bünyesinde bulunan, kuyumculuk, finans, enerji, denizcilik ve inşaat sektöründeki 30 şirketle Türkiye, Kıbrıs, Almanya, Bulgaristan, Amerika, Arnavutluk'ta hizmet veren ve istihdam yaratan Altınbaş şirketlerinin birleşerek holdingleşmesinin ardından İmam Altınbaş, Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve sözcülüğünü yapıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious