Gültan Kışanak'a 230 yıl hapis!

Gültan Kışanak'a 230 yıl hapis!.15902
  • Giriş : 29.11.2016 / 14:26:00

Gültan Kışanak hakkında hazırlanan iddianame tamamlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İddianamesi tamamlanan tutuklu Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Gültan Kışanak'ın hakkında 230 yıla kadar hapsi istendi.

Kışanak'ın tutuklanması sonrası İçişleri Bakanlığı tarafından yerine belediyeye kayyum olarak Ankara Etimesgut İlçe Kaymakamı Cumali Atilla atanmıştı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hakkında yürütülen terör soruşturması çerçevesinde tutuklanan Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak ile ilgili iddianame hazırlandı. İddianame, 8’inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. İddianamede Kışanak’ın, 41 kez “Silahlı terör örgütü propagandası yapmak”, “Silahlı terör örgütü kurmak ve yönetmek” ve “Kanuna aykırı toplantı ve yürüyüşlere katılarak ihtara rağmen kendiliğinden dağılmamak” suçlamalarıyla 230 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istendi.

Kışanak, hakkındaki soruşturma çerçevesinde 25 Ekim’de Ankara’dan geldiği Diyarbakır Havalimanı’nda gözaltına alınmış ve aynı saatlerde evinde gözaltına alınan Eş Başkan Fırat Anlı ile birlikte 30 Ekim’de sevk edildikleri mahkemede tutuklanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*