Gül'ü desteklemeyen DTP'ye eleştiri yağdı

Gül'ü desteklemeyen DTP'ye eleştiri yağdı.14143
  • Giriş : 21.08.2007 / 17:17:00
  • Güncelleme : 27.03.2010 / 12:16:25

Talabani'nin Ankara temsilcisi, Gül’ü desteklemeyen DTP’yi eleştirdi;

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kuzey Irak'ın Erbil kentinde yayımlanan Kürdistan Nwe (Yeni Kürdistan) adlı gazetede makale yazanIrak Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) Genel Sekreteri Celal Talabani'nin Ankara Temsilcisi Behroz Galali, DTP'nin Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde boş oy kullanarak hata yaptığını ileri sürdü. Galali, DTP'nin siyasi ve diplomatik yetersizliğinden ve tecrübesizliğinden dolayı iki önemli hata yaptığını belirterek şunları söyledi:

“DTP'nin ilk hatası, Cumhurbaşkanı adayı Abdullah Gül ile yapılan görüşmenin hemen ardından basın toplantısı düzenlemesi oldu. Halk, Kürt sorunun çözümüne fayda sağlanması için ileri görüşlü bir şekilde görüşmeler yapılmasını bekliyordu.

DTP, ikinci hatasını ise Cumhurbaşkanlığı seçimlerininin öncesinde sergilediği tavır ile gösterdi. Parti adına resmi açıklama yapan Ahmet Türk'ün 'Abdullah Gül'e oy vermeyeceğiz ve boş oy kullanacağız' diyerek ikinci hatayı yaptı. Abdullah Gül ilk turlarda seçilmezse sonraki turlarda mutlaka seçilecek. DTP, bunu görmeyi istemeyerek hata yapmıştır.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious