Gülümseyen izciler

  • Giriş : 09.07.2006 / 00:00:00

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Türkiye İzcilik Federasyonu Erzurum Temsilciliği tarafından sokak çocuklarına yönelik organize edilen ’Gülümseyen İzciliğimiz İzcilik Kampı’ başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Erzurum Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi tarafından koruma ve kontrol altında tutulan korunmaya muhtaç çocukları kapsayan ’Gülümseyen İzciliğimiz İzcilik Kampı’, Doğu Anadolu Serbest Bölgesi’nde başladı. Çoğunluğunu sokakta çalışan çocukların oluşturduğu yaklaşık 75 çocuk için düzenlenen kampın açılışına Erzurum Vali Yardımcısı Kasım Yekeler, Gençlik ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar, İzcilik İl Temsilcisi Özcan Işık ve Dadaşköy Belediye Başkanı Güven Gülüm katıldı. Açılış sonrası protokol üyeleri burada davul zurna eşliğinde çocuklarla birlikte halay çekti. Sokakta çalışan toplam 41 çocuğun da izci olarak katıldığı kampta çocuklar, izci çadırlarını kurup doyasıya eğlendi. Burada kısa bir konuşma yapan Vali Yardımcısı Yekeler, kampa katılan çocukların bir kısmının maddi durumunun iyi olmadığını belirterek, kamp sonunda bu çocukların geleceğe daha güzel yönden bakmayı öğreneceğini söyledi.

Kampta çocuklar için çeşitli kültür ve sportif etkinlikler düzenleneceği belirtilirken, özellikle sportif faaliyetlere ağırlık verileceği öğrenildi. Satranç, badminton, karate ve golf gibi spor dalları başta olmak üzere çeşitli sportif faaliyetler ile sosyal faaliyetlerinde düzenleneceği kamp bir hafta sürecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious