Gül'ün Brüksel temasları

Gül'ün Brüksel temasları.10891
  • Giriş : 26.03.2009 / 11:17:00

Gül, çeşitli toplantılara katılmak üzere geldiği Brüksel'de Belçika Dışişleri Bakanı Karel de Gucht'u kabul etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Gül'ün kaldığı oteldeki görüşmeye Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ile Dışişleri Bakanı Ali Babacan da katıldı.

Görüşmede, Türkiye-AB ilişkilerinin yanı sıra Belçika ile ikili ilişkilerin de ele alındığı ifade edildi.

Cumhurbaşkanı Gül, daha sonra Belçika Kralı 2. Albert ile görüşmek üzere Kraliyet Sarayına hareket etti.

Gül, bugün saraydaki görüşmeden sonra, AB Komisyonu Başkanı Jose Manuel Durao Barroso ile yapılacak görüşme, çalışma yemeği ve ortak basın açıklamasının ardından, AB Komisyonu Başkan Yardımcısı ve İşletme ve Sanayiden Sorumlu Komiser Günter Verheugen'i kabul edecek.

Belçika Girişim Federasyonu (FEB) tarafından düzenlenen Avrupa İş Zirvesinde onur konuğu olarak konuşacak olan Gül, soruları da yanıtlayacak.

Avrupa Komisyonu Başkanı Barroso, AB Dönem Başkanı Çek Cumhuriyeti'nin Başbakanı Mirek Topolanek ve Avrupa Yatırım Bankası Başkanı Philippe Maystadt'ın da konuşmacı olarak katılacağı bildirilen etkinlikte, Avrupa iş dünyasının temsilcileri, AB Komisyonu temsilcileri, Avrupa sivil toplum kuruluşları temsilcileri, üye ve aday ülke hükümet temsilcileri de hazır bulunacak.

Zirve katılımcıları arasında Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, TÜSİAD Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Dr. Bahadır Kaleağası, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu Başkanı ve Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi Eşbaşkanı Tuğrul Kudatgobilik, Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı Alparslan Korkmaz ve AB Komisyonu'nun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Olli Rehn de bulunuyor.

Gül, yarın basın toplantısı düzenledikten sonra Belçika'dan ayrılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*