Gül'ün Ermeni olaylarına bakışı

Gül'ün Ermeni olaylarına bakışı.10208
  • Giriş : 18.12.2008 / 17:55:00
  • Güncelleme : 18.12.2008 / 17:55:11

Çankaya Köşkü, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, 1915 olayları ile ilgili iddialar ve Türk-Ermeni ilişkileri hakkında çeşitli platformlarda açıkladığı görüş ve önerileri yayımladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, 1915 olayları ile ilgili iddialar ve Türk-Ermeni ilişkileri hakkında çeşitli platformlarda açıkladığı görüş ve önerileri, Cumhurbaşkanlığının ''www.tccb.gov.tr'' adresli internet sitesinde yayımlandı.
Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan basın açıklamasının sonuna eklenen bölüm, Cumhurbaşkanı Gül'ün çeşitli zamanlarda yaptığı konuşmalar ve çeşitli vesilelerle gönderdiği mesajlardan oluşuyor.

Abdullah Gül'ün, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı olarak, Ermeni iddiaları konusunda TBMM'de genel görüşme açılmasına ilişkin önergenin görüşülmesi nedeniyle 13 Nisan 2005 tarihinde yaptığı konuşma ve Boğaziçi Üniversitesi'nde düzenlenmesi öngörülen ''İmparatorluğun Çöküş Döneminde Osmanlı Ermenileri: Bilimsel Sorumluluk ve Demokrasi Sorunları'' başlıklı konferansa aldığı davete cevaben Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Ayşe Soysal'a gönderdiği 22 Eylül 2005 tarihili mesaja, internet sitesinin ''Basın açıklamaları'' bölümünden ulaşılabiliyor.

İnternet sitesinde, Gül'ün, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı olduğu dönemde, Gazi Üniversitesi'nde düzenlenen ''Türk-Ermeni ilişkilerinin gelişimi ve 1915 Olayları'' başlıklı sempozyum için gönderdiği 25 Kasım 2005 tarihli mesaj da yer alıyor.

İnternet sitesinde ayrıca, Cumhurbaşkanı Gül'ün, 24 Ekim 2008 tarihinde ''France 24'' haber kanalında görsel ve 7 Kasım 2008 tarihinde ''L'Express'' dergisinde basılı olarak yayımlanan mülakatlarından alıntılara da yer veriliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*