Gül'ün hayatında '11' Şifresi

  • Giriş : 25.04.2007 / 00:00:00

11. Cumhurbaşkan adayı Abdullah Gül'ün hayatındaki bazı özellikler bir tevafuklar zinciri oluşturuyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İşte sayılar, tarihler ve isimlerle ilginç bir Abdullah Gül portresi...

Türkiye'nin yakından tanıdığı Dış İşleri Bakanı Abdullah Gül, çirkin bir ayak oyunu olmazsa Türkiye Cumhuriyeti'nin 11. Cumhurbaşkanı olarak tarihe geçecek.

ABDULLAH GÜL'ÜN ŞİFRELERİ

Cumhurbaşkanı adayı olan Abdullah Gül Cumhuriyetin 27. yılı kutlamalarında sırasında doğdu. Milli iradenin tecelli edip, Demokrat Parti'nin iktidara geldiği 1950 yılının 29 Ekim gününde, yani Cumhuriyet bayramında dünyaya geldi.

GÖBEK ADI CUMHUR

Ailesi bayram günü doğan minik Abdullah'a göbek adı olarak "Cumhur" adını koyuyor. Ancak ailenin kendi arasında kullandığı bu isim nüfusa kaydettirilmiyor bir süre sonra da unutuluyor.

YAŞI 56
5+6=11

Gül şu anda 56 yaşında. 56 sayısındaki rakamların toplamı 11 ediyor. Bu da Gül'ün aday olduğu Cumhurbaşkanlığı sırasını gösteriyor, yani 11'i.

KAYSERİ'NİN PLAKASI 38
3+8=11

Gül'ün doğup büydüğü ve daha sonra da milletvekili olduğu şehrin adı Kayseri. Kayseri'nin trafikteki plaka numarası 38. Buradaki rakamların toplamı da yine aynı sayıyı, 11'i veriyor.

ABDULLAH GÜL
İSMİ 11 HARF

Abdullah Gül'ün adı da ilginç tevafuklar zincirine bir halka olarak ekleniyor. Abdullah Gül ismindeki harflerin sayısı parmak hesabıyla sayıldığında yine 11'i gösteriyor.

İLK TURUN TARİHİ
27 + 04 + 2007= 22

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk tur oylaması 27 Nisan 2007 Cuma günü yapılacak. Gül ilk turda seçimi kazanırdsa yine 11 şifresiyle kodlu bir sonuç ortaya çıkacak. Bu tarihteki rakamların toplamı 22 yani 11'in iki katı ediyor.

VE BİR DE 367

Ve bir de not. Abdullah Gül'ün Çankaya yokuşundaki en büyük engeli, meclisteki ilk oturuma 367 vekilin gelmemesi hali. Gül'ün geçtiğimiz seçimlerde de 367 no'lu seçim sandığında oy kullandığı biliniyor.

ÖZAL'IN OKULUNDAN MEZUN

Abdullah Gül, daha önce bir başka Cumhurbaşkanı'nın, Turgut Özal'ın mezun olduğu liseden mezun oluyor. Hayatı 11 sayısının farklı tevafuklarıyla dolu olan Abdullah Gül şimdi Çankaya'nın 11. sakini olmaya hazırlanıyor. Bu sayıların bir hoş tevafuklar zinciri olma dışında elbette pozitif anlamda pek bir karşılığı bulunmuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious