Gül'ün internet sitesine büyük ilgi

  • Giriş : 25.04.2007 / 00:00:00

Cumhurbaşkanı adaylığı açıklanan Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül'ün internet sitesi, dün 2.7 milyon defa ziyaret edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ziyaretçilerden 90 bine yakını, Gül'e kutlama mesajı gönderdi.

Gül'ün kişisel internet sitesi ''www.abdullahgul.gen.tr'' yöneticilerinden aldığı bilgiye göre, 16 Mart 2000'de yayın hayatına başlayan sitenin, 15 bini aşkın kayıtlı üyesi bulunuyor.

Bugüne kadar 4 milyonu yurt dışından, 21 milyondan fazla ziyaret edilen sitede, Gül'e ait güncel fotoğraflar, gazete kupürleri, makaleler ve konuşmalar yer alıyor.

Ziyaretçiler, ''GÜL TV'' adlı ekrandan, Bakan Gül'ün TBMM'de yaptığı konuşmaları ve televizyon kanallarında yayınlanan röportajlarını izleme imkanı buluyor.

Siteyi ziyaret edenler, mesajlarını doğrudan Gül'e iletebiliyor. Bu mesajlar, yetkili kişiler tarafından kontrol edildikten sonra internet sitesinde yayınlanıyor.

İnternet sitesine bugüne kadar 155 bin mesaj ve e-posta gönderildiği, Bakan Gül'ün, fırsat buldukça mesajları okuyarak, gerektiğinde ilgili kişilere talimat verdiği öğrenildi. Mesajlar ve e-postaların yetkili kişiler tarafından incelenerek, ilgili resmi makamlara iletildiği, mesajı gönderen kişiye özel cevap yazıldığı belirtildi.

Dışişleri Bakanı Gül'ün Cumhurbaşkanı adaylığının açıklandığı dün, internet sitesi 2 milyon 728 bin 49 defa ziyaret edildi. Siteye en çok ziyaret, İstanbul'dan oldu. İstanbul'u, Ankara ve ABD'nin California eyaleti izledi. Aynı gün, 90 bine yakın tebrik mesajı alındı.

Siteye konulan ''Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanı adayı olmasını nasıl karşılıyorsunuz?'' şeklindeki soruya da ziyaretçilerin yüzde 82'sinin ''olumlu'' yanıt verdiği kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious