Gül'ün kızı Kübra'ya takılan takıların yarısı bağışlanacak

Gül'ün kızı Kübra'ya takılan takıların yarısı bağışlanacak.10093
  • Giriş : 17.10.2007 / 01:28:00
  • Güncelleme : 17.10.2007 / 02:20:57

Gül'ün kızı Kübra'nın nikah töreninde hediye edilen takıların 200 bin YTL'lik kısmı şehit ailelerine verilecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, kızı Kübra’nın nikah töreninde hediye edilen takıların değerinin yaklaşık 400 bin YTL olduğu, bu miktarın yarısı şehit ailelerine verilecek.

Köşk kaynaklarından verilen bilgiye göre, hediyelerin yarısının şehit ailelerine vermeyi nikahtan önce planlayan Abdullah Gül, nikahın ardından yapılan takı sayımından sonra takıların 200 bin YTL’lik bölümünü şehit ailelerine vermeye karar verdi. Kübra Gül’ün aile yakınları tarafından takılan çok özel takıları hatıra olarak ayırdığı belirtildi. 200 bin YTL, Cumhurbaşkanı Gül’ün ilk yurtiçi gezisinde Şırnak’ta ziyaret ettiği birlikte yer alan ve Gabar Dağı’nda şehit düşen 13 asker ile ertesi gün Namaz Dağı’nda mayına basarak şehit olan Uzman Çavuş Tahsin Yıldırım ile Diyarbakır’da çatışma sonucu şehit düşen er Caner Örengül’ün ailelerine verilecek. Gül’ün parayı Çankaya Köşkü’nde kabul edeceği ve ağırlayacağı ailelere bizzat elden vereceği belirtildi. Kübra-Mehmet Sarımermer çiftinin nikah töreninde takı merasimi 3.5 saat sürmüştü.

4 bin fidan

Nikaha çiçek göndermek isteyenlerin yaptıkları bağışlarla Kayseri’de Ali Dağı eteklerinde oluşturulan ’Kübra-Mehmet Sarımermer Hatıra Ormanı’na dikilen fidan sayısı 1200 oldu. Fidanların 4 bine ulaşması bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious