Gül'ün kızının nikahı başladı, canlı yayın araçları nöbette

Gül'ün kızının nikahı başladı, canlı yayın araçları nöbette.12416
  • Giriş : 14.10.2007 / 13:15:00

Gül'ün kızı Kübra Gül ile Mehmet Sarımermer bugün düzenlenen nikah töreniyle evleniyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul Gösteri Merkezi'ndeki nikaha aralarında TBMM Başkanı Köksal Toptan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da bulunduğu çok sayıda davetli katılıyor.

-NİKAH ŞAHİTLERİ ERDOĞAN VE ARINÇ-

Çiftin nikahını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş kılacak. Nikah şahitleri ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve eski TBMM Başkanı Manisa Millekvekili Bülent Arınç yapacak. Nikah töreni için aile yakınlarının yanı sıra siyaset, iş ve sanat dünyasından bin 910 kişiye davetiye gönderildi. Nikah törenine çiçek gönderilmemesi istenirken, dileyenler Kayseri'de oluşturulan ormana kendi adına ağaç dikebilecek.

Nikah töreninin ardından, akşam saatlerinde de Adile Sultan Yalısı'nda yalnızca aile fertlerinin ve akrabaların katılacağı 200 kişilik bir yemek verilecek.

-GAZETECİLER ALANA YAKLAŞTIRILMIYOR-

Bu arada, nikah için İstanbul Emniyeti de alarma geçti. Güvenlik önlemleri en üst seviyeye çıkarılırken, toplam 7 bin polisin nikah boyunca görev yapacağı bildirildi. Bu polislerin 2 bini, trafikte görev alacak ve davetlilerin Kongre Merkezi'ne giriş çıkışlarında aksaklık yaşanmaması için çalışacak. Nikah törenini izlemek isteyen basın mensuplarının ise, İstanbul Gösteri ve Kongre Merkezi'ne yaklaşmasına izin verilmiyor.

-HELİKOPTERLER VE MOBESE KAMERALARI İLE İZLENECEK-

Kongre merkezi, havadan helikopterlerle ve MOBESE kameraları ile sürekli kontrol edilecek. Çevik Kuvvet ekipleri, sabahın erken saatlerinden itibaren, kongre merkezini güvenlik kordonu içerisine alırken, önlemler çerçevesinde nikaha iki arama noktasından girilecek.

Edinilen bilgilere göre, nikaha gelecek devlet başkanları, başbakanlar, bakanlar ve milletvekilleri sahil yolunu kullanacak. Bu sırada, 2 polis helikopteri kameralı kontrol uçuşu yapacak. Öte yandan, Dünya Ticaret Merkezi, CNR ve World of Wonders Oteli'nin çatısına keskin nişancılar yerleştirildi. Nikah töreni dolayısıyla Aksaray-Havalimanı arasında çalışan hafif metro da, seferini İstanbul Gösteri ve Kongre Merkezinin bulunduğu istasyonda durmadan gerçekleştirecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious