Gül'ün menüsü: Yengeç yumurtalı pilav

Gül'ün menüsü: Yengeç yumurtalı pilav.10208
  • Giriş : 28.06.2009 / 20:03:00

Çin'de Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün onuruna verilen öğle yemeğinin menüsü Çin mutfağının değişik yemekleriyle süslendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gül, Çin ziyaretinin üçüncü ayağı olan Guangdong eyaletinin Shenzen (Şıncın) şehrindeki temaslarını sürdürüyor. Cumhurbaşkanı Gül, Guangzhou Türk İşadamları Derneği'nin organize ettiği Türk işadamlarıyla sohbet toplantısının ardından Shenzhen Komünist partisi Genel Sekreteri Liu Yupu'nun onuruna verdiği öğle yemeğine katıldı.

Küçük akvaryumum da bulunduğu masa iki ülke dostluğunu gösterme açısından oldukça dikkat çekti. Arkasında İngilizce olarak dev 'Hoş geldiniz' yazısının bulunduğu masanın ortasında güllerden yapılan dev Türk-Çin bayrağı yer aldı. Bunu gören Gül, Liu'ya teşekkür etti ve bunun fotoğrafının çekilmesini istedi.

Menüde ise Çin'e özgü yemekler vardı. Bunlar şöyle sıralandı: Fransız usulü kaz ciğeri dilimi, soya peynirli balık çorbası, sarımsaklı ıstakoz tava, buharda pişirilmiş bir tür balık, tavuk sulu sebze haşlaması, yengeç yumurtalı pilav ve Liçili dondurma.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*