Gül'ün oğlu ATO'ya kaydını yaptırdı

Gül'ün oğlu ATO'ya kaydını yaptırdı.35610
  • Giriş : 24.04.2008 / 19:40:00
  • Güncelleme : 24.04.2008 / 18:54:57

Gül'ün,16 yaşındaki küçük oğlu Mehmet Emre Gül, ATO'ya kaydını yaptırarak,tüccar oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, internet üzerinden başladığı mısır ticaretini haşlanmış mısır satışıyla geliştiren 16 yaşındaki küçük oğlu Mehmet Emre Gül, Ankara Ticaret Odası’na (ATO) kaydını yaptırarak, resmen "tüccar" oldu.

Mehmet Emre Gül’ün ATO üyeliği, Meclis’te dün akşam verilen 23 Nisan Resepsiyonu’nda, Erdoğan, Gül, TBMM Başkanı Köksal Toptan ve ATO Başkanı Sinan Aygün’ün sohbeti sırasında ortaya çıktı.

MEMO CANAVAR GİBİ: Aygün, Gül’e, "Oğlunuz geçenlerde beni ziyaret etti, maşallah çok iyi bir oğlunuz var" dedi. Bu sırada söze katılan Erdoğan, "Memo" diye hitap ettiği Mehmet Emre’nin ticaret odasına kaydını yaptırıp yaptırmadığını sordu. Aygün de "Evet, kaydını yaptım" dedi. "Yoksa kaçak çalışamaz" diyerek gülümseyen Aygün, "Çok iyi çalışıyor, çok iyi bir çocuk" deyince de Erdoğan, "Memo iyidir, tabii canavar gibi" diye ekledi.

SORUMLULUK ANNE BABASINDA: Aygün, Hürriyet’e de "Dosyasında, Sayın Cumhurbaşkanı ve eşinin nüfus cüzdan kayıtlarıyla birlikte oğullarının ticaret yapmasına izin verdiklerine dair muvafakatları var" dedi. Aygün, o yaştaki bir kişinin ancak anne ve babasının izniyle kaydolabileceğini belirtirken, bu durumda Mehmet Emre Gül’ün şirketiyle ilgili ticari sorumlulukların da muvafakat veren anne ve babasında olacağına dikkat çekti.

CEZA UYARISI: Aygün, "Nasıl bir sorumluluk?" sorusuna da, "Meslek örf ve adetine yakışmayan davranışları saptandığında biz cezayı kendilerine keseceğiz" dedi.

Aygün, "Cezası ne?" sorusunu, "Örneğin, müşteriye kötü davranılması ya da ayıplı mal satılması halinde önce uyarı ile iki aidat cezası, aynı davranışın ikinci kez tekrarında kınama ve beş aidat cezası, üçüncü tekrarda ise kaydını siliyoruz" diye yanıtladı. Aygün, bir aidat cezasının 600 YTL olduğuna dikkat çekerek, "Uyarı da 1200, kınamada ise 3 bin YTL ceza kesiliyor" bilgisini verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious