Gül'ün operasyon yorumu

Gül'ün operasyon yorumu.8150
  • Giriş : 22.02.2008 / 17:05:00

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TSK'nın düzenlediği askeri harekatın Irak'ın istikrarına katkıda bulunacağını belirterek, Türkiye Cumhuriyeti'nin güvenliğini tehdit eden unsurların yok edileceğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Cumhurbaşkanı Gül'ün açıklamasında şunları ifade etti;

"Aziz Vatandaşlarım,

Türk Silâhlı Kuvvetleri dün terör örgütünün Irak'ın kuzeyindeki unsurlarına yönelik sınırlı bir kara harekâtı başlatmıştır.

Kendisine verilen görevleri üstün vazife anlayışı içinde her zaman cesaret ve kararlılıkla yerine getiren şanlı Ordumuz, güç arazi ve hava şartlarına rağmen, bölücü terör örgütüne karşı etkili bir harekât gerçekleştirmektedir.

Bölgede yaşayan masum sivillerin harekâttan olumsuz etkilenmemeleri için azamî gayret gösterilmektedir. Zor anlarında defalarca kucak açtığımız ve dostane yardım elimizi uzattığımız Irak halkı Türkiye'nin kardeşi ve akrabasıdır.

Türkiye, komşumuz Irak'ın ulusal birliğine ve toprak bütünlüğüne daima büyük önem atfetmiştir. Bu harekâtımızın da, Irak'ın istikrarına ve bölge halkının huzuruna katkıda bulunacağına içtenlikle inanıyorum.

Değerli Vatandaşlarım,

Türkiye Cumhuriyeti, Devleti ve Milletiyle güvenliğine tehdit teşkil eden unsurları yok etme kudretindedir. Birlik ve beraberliğini şartlar ne olursa olsun korumaya her zaman muktedirdir.

Türk Silâhlı Kuvvetlerinin harekâtta görev alan her kademedeki tüm mensuplarına bu mukaddes vatan görevinde üstün başarılar diliyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious