Gül'ün Ortadoğu danışmanı Doğu Batı’da

Gül'ün Ortadoğu danışmanı Doğu Batı’da.13678
  • Giriş : 13.12.2008 / 12:50:00

Cumhurbaşkanı Gül’ün Ortadoğu ülkeleri danışmanı Erşat Hürmüzlü bu akşam yayınlanacak Doğu Batı’da canlı yayında Sefer Turan’ın sorularını yanıtlarken olası Irak ziyareti ile ilgili ipuçları verecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ülke Tv'de saat 20.30'da başlayacak olan programda Orta doğu'daki son gelişmeler ve Türkiye'ye yansıması ile alınacak. Hürmüzlü Cumhurbaşkanı Abdullah Gül 'ün Irak ziyareti ışığı altında Türkiye ve Irak arasındaki ilişkiler, Irak'ta ki son gelişmeler, Türkiye'nin Ortadoğu'da artan rolüne açıklık getirecek.

Türkiye'nin son yıllarda Ortadoğu'ya yakınlaşmasının bu ülkeler tarafından nasıl algılandığı ve Amerika'da yeni seçilen Başkan Obama döneminde Türkiye ve Amerika 'yı bölgede bekleyen sorular masaya yatırılacak..

Doğu Batı bu akşam Saat 20 30 da Ülke TV de..

Erşat Hürmüzlü kimdir?

1943 yılında Kerkük'te doğan Hürmüzlü, Bağdat Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olmuştur. Ayrıca işletmecilik diploması da vardır.

İngiltere, Almanya, ve İsviçre gibi ülkelerde birçok kurs ve çalışmalara iştirak etmiş, Ortadoğu ülkelerinde Türk ve uluslar arası şirketlerin üst düzey yöneticiliğini yapmıştır. Erşat Hürmüzlü, çeşitli ülkelerde konferans ve seminerlere katılmış, Ortadoğu, Irak ve Türk tarihi konularında konferanslar vermiştir.

Ayrıca muhtelif gazete ve dergilerde Ortadoğu bölgesi üzerine araştırma ve makaleleri Arapça, İngilizce ve Türkçe yayınlanmıştır.

Hürmüzlü'nün bugüne kadar Türkçe, Arapça ve İngilizce 6 eser, Arapça'ya tercüme ettiği de 3 eseri yayımlanmıştır.

Türkçe, Arapça, İngilizce ve Almanca bilen Hürmüzlü evli ve üç çocuk babasıdır.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*