Gül'ün veto ettiği kanun kabul edildi

Gül'ün veto ettiği kanun kabul edildi.36422
  • Giriş : 10.07.2008 / 19:57:00

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün bir kez daha görüşülmek üzere geri gönderdiği, Serbest Muhasebecilikle ilgili kanun TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün bir kez daha görüşülmek üzere geri gönderdiği, Serbest Muhasebecilik, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik Kanununda değişiklik yapılması hakkındaki kanun, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

Genel Kurulda, TBMM'ye iade edilen ve bir kez daha görüşülmesi istenilen yasanın Geçici 10. maddesi ele alındı ve komisyonda yapılan değişiklikle benimsendi.

Buna göre, seçim esasları, görev ve seçim süreleri ile yönetim kurulu ve Birlik genel kurulu temsilcisi üye sayılarına ilişkin yasanın yeni hükümleri, 1 Ocak 2009 tarihinden sonra yapılan seçimlerde uygulanacak.

CHP grubu adına söz alan İstanbul Milletvekili Mustafa Özyürek, yasanın belli şahısları hedef aldığını ileri sürerek, düzenlemenin, "hukuka ve Anayasaya aykırı" olduğu gerekçesiyle Anayasa Mahkemesine başvuracaklarını bildirdi.

TBMM Başkanvekili Güldal Mumcu, yasanın kabul edilmesinin ardından, diğer kanun tasarı ve tekliflerinin görüşmelerinde Komisyonun yerini almaması üzerine 15 Temmuz Salı günü saat 15.00'te toplanmak üzere birleşimi kapattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*