Gül'ün yeni eğitim yılı mesajı

Gül'ün yeni eğitim yılı mesajı.19064
  • Giriş : 07.09.2008 / 11:49:00

Cumhurbaşkanı Gül, yeni eğitim-öğretim yılının başlaması dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Gül mesajında, ülkelerin en büyük servetinin eğitimli insan gücü olduğunu vurguladı ve...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye'nin gelişmesi ve ilerlemesi için tek koşulun, bilgiyi üreten, paylaşan, insanlığın yararına sunabilen, çalışkan ve üretken nesiller yetiştirebilmek olduğunu belirterek, ''Eğitim, Türkiye Cumhuriyeti'ni Atatürk'ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin ötesine ulaştıracak temel araçtır. Bu süreçte, kendilerini mesleklerine adamış, büyük fedakarlıklarla ülkemizin her köşesinde görev yapan öğretmenlerimize büyük görev düşmektedir'' dedi.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Gül, yeni eğitim-öğretim yılının başlaması dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Mesajında, ülkelerin en büyük servetinin eğitimli insan gücü olduğunu ifade eden Gül, kaliteli eğitim sürecinden geçmiş, her yaşta eğitimi ilke edinmiş, yetenekleri ve becerileri doğrultusunda yönlendirilmiş vizyon sahibi, nitelikli insan gücünün toplumların gelişmesinde en önemli unsur olduğunu kaydetti.

Eğitimin Türkiye'de her dönemde öncelikli konu olduğuna dikkat çeken Cumhurbaşkanı Gül, şöyle devam etti:

''Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşundan bu yana, eğitimde kalitenin artırılması, modern dünyanın ihtiyaçlarına cevap verecek eğitim programlarının uygulanması ve ülkedeki her bireyin aynı şartlarda eğitim imkanlarından yararlanabilmesi amaçlanmıştır.

Eğitim politikaları çağın gereklerine uygun olarak yenilenmekte, günümüzde okul öncesinden üniversiteye, eğitimin her aşamasında çocuklarımızın ve gençlerimizin sosyal hayata katılımını destekleyen, ruhsal gelişimlerini temel alan ve sorumluluk sahibi, özgüvenli bireyler olarak yetişmelerini hedefleyen bir eğitim anlayışı benimsenmektedir.

Bilginin yön verdiği çağımızda, ülkemizin gelişmesi ve ilerlemesi için tek koşul, bilgiyi üreten ve paylaşan, insanlığın yararına sunabilen, çalışkan, üretken nesiller yetiştirebilmektir. Dolayısıyla çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğinin şekillendiren eğitim süreci sadece bireylerin değil, toplumumuzun geleceği için de büyük önem taşımaktadır.''

Eğitimin, Türkiye Cumhuriyeti'ni Atatürk'ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin ötesine ulaştıracak temel araç olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Gül, ''bu süreçte kendilerini mesleklerine adamış, büyük fedakarlıklarla ülkenin her köşesinde görev yapan öğretmenlere büyük görev düştüğünü'' bildirdi.

Cumhurbaşkanı Gül, şunları kaydetti:

''Yarınlarımızı emanet ettiğimiz; sonsuz sevgi ve sabırla çocuklarımızı ve gençlerimizi geleceğe hazırlayan, bu kutsal mesleğe gönül vermiş tüm öğretmenlerimize, milletim ve devletim adına şükranlarımı sunuyorum.

2008-2009 eğitim-öğretim yılının verimli geçmesini temenni ediyorum. Değerli öğretmenlerimize, geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz sevgili öğrencilerimize ve tüm eğitim camiasına başarılar diliyorum, selamlarımı ve sevgilerimi iletiyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*