Gümrükte TIR kuyruğunda iftar yapıyorlar

  • Giriş : 24.09.2006 / 00:00:00

Kapıkule Sınır Kapısı'nda TIR kuyruğu kilometrelerce uzanınca TIR sürücüleri araçlarındaki mutfakta hazırladıkları yemeklerle oruçlarını açıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kuyrukta saatlerce bekleyen sürücüler, akşam ezanının yaklaşması üzerine TIR'larında bulunan mutfaklarda yemek hazırlığına başlıyor. Bir yandan sıralarını kaybetmek istemeyen sürücüler, TIR'larının yan tarafında bulunan mutfakta hazırladıkları yemeklerle birlikte yollarına devam ediyor.

Belçika'ya gitmek üzere yola çıktığını belirten TIR sürücüsü Şahin Çelen, "Malum Türkiye'den çıktıktan sonra Türk lokantaları az ve diğer lokantalarda yemekler domuz etiyle yapılıyor. Bu sebeple yemeklerimizi kendimiz hazırlıyoruz. Ne kadar ailemizi özlesek de TIR bizim her şeyimiz. Otelimiz, lokantamız burası. İftar saatine aç kalmamak için yumurtalı sucuk gibi pratik yemekler yapıp iftar saatini bekliyoruz. Ezanla birlikte iftarımızı açıp yolumuza devam ediyoruz." dedi.

Diğer bir TIR sürücüsü Abdullah Çınar ise, sürekli yolda oldukları için aileleri ile birlikte iftar yapamadıklarını belirterek, "Vaktimizin çoğu yollarda geçiyor. Biz de arkadaşlarla bir araya gelerek iftarımızı yapmaya çalışıyoruz. Gece sahura ise hava güzel ise aynı şekilde yemek hazırlıyoruz, hava yağışlı ve soğuk ise zeytin peynir ve ekmek yiyerek oruçlarımızı tutmaya çalışıyoruz." diye konuştu.

Kapıkule Sınır Kapısı'nda 400'den fazla TIR çıkış işlemlerinin yapılması için sırada bekliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious