Gümüşhane-Erzincan yolu 4 gün kapalı

Gümüşhane-Erzincan yolu 4 gün kapalı.11976
  • Giriş : 10.06.2009 / 17:27:00

Gümüşhane-Erzurum-Erzincan kara yolu, 4 gün süresince ulaşıma kapatılacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gümüşhane merkeze bağlı Mordut Mahallesi'ndeki heyelanlı sahada başlatılan temizleme çalışmaları nedeniyle Gümüşhane-Erzurum-Erzincan kara yolu, 4 gün süresince 07.00-19.00 saatlerinde ulaşıma kapalı tutulacak.

Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa Canlı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Mordut Mahallesi'nde, 9 Ağustos 2008'de kara yolu üzerinde konut yapılmak için gerçekleştirdikleri alan açma çalışmaları sırasında meydana gelen heyelanda, Gümüşhane-Erzurum-Erzincan kara yolunun ulaşıma kapandığını ve 6 evin hasar gördüğünü hatırlattı.

Heyelanın ardından yapılan çalışmalar sonucu heyelanlı alanın bir kısmının temizlendiğini, yaklaşık 4 ay sonra ise yolun ulaşıma açıldığını belirten Canlı, heyelanlı sahanın tamamen temizlenmesi için çalışma başlattıklarını bildirdi.

Çalışmalar sırasında herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için Gümüşhane-Erzurum-Erzincan kara yolunu bugünden itibaren 4 gün süreyle 07.00-19.00 saatlerinde ulaşıma kapattıklarını belirten Canlı, şöyle konuştu:

''Söz konusu güzergahta ulaşımı, mahalle içinden geçen servis yolundan sağlıyoruz. Saat 19.00'dan itibaren ulaşım kara yolundan sağlanacak. Bu uygulama 4 gün sürecek, heyelanlı sahanın boşaltılmasının ardından kara yolunda ulaşım normal seyrine dönecektir.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*