Gümüşhane'de heyelan yolu kapattı

Gümüşhane'de heyelan yolu kapattı.11976
  • Giriş : 06.01.2009 / 14:38:00

Gümüşhane'nin Kürtün ilçesine bağlı Özkürtün beldesinde meydana gelen heyelan nedeniyle Gümüşhane-Tirebolu kara yolu yaklaşık 1 saat ulaşıma kapandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kürtün Kaymakamı Ozan Gazel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Özkürtün beldesine bağlı Karaçukur Mahallesi mevkisinde heyelan meydana geldiğini belirtti.

Heyelanda, Gümüşhane-Tirebolu kara yoluna çok büyük kayaların düştüğünü ifade eden Gazel, ''Kara yolumuzda kaya düşmesi sonrası her iki şerit de ulaşıma kapandı. Durum Karayolları ekiplerine bildirildi. Ancak Özel İdare Bakımevi personeli ve araçları ile birlikte yapılan 1 saatlik çalışma sonrası söz konusu mevkide, güvenlik şeridinden kontrollü olarak araçların geçişleri sağlanıyor'' dedi.

Gazel, yolda çalışma yapamadıklarını, öncelikle bölgenin arka kısmından gelebilecek bir kitle olup olmadığının araştırılacağını kaydederek, ''Bu nedenle jeoloji mühendislerinden oluşan ekip heyelanlı bölgede incelemede bulunarak rapor hazırlayacak. Biz de rapor doğrultusunda hareket edeceğiz'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*