Gümüşhane'de kene paniği

Gümüşhane'de kene paniği.19265
  • Giriş : 23.05.2008 / 08:47:00

Gümüşhane'nin Şiran İlçesi'nde havaların ısınmasıyla birlikte pikniğe giden öğrencilerle, arazide çalışanların üzerinden kene çıkması üzerine Şiran Devlet Hastanesi'ne her geçen gün başvuranların sayısında artış dikkati çekti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şiran Devlet Hastanesi doktorlarından Birol Ilgın, baharla birlikte havaların ısınmasıyla günde ortalama 5 kişinin kene ile teması sonucu hastaneye müracaat ettiğini bildirdi. Dr. Ilgın, “Şimdiye kadar yaptığımız tahlillerde Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı tanısı çıkmadı. Son olarak bugün Fatih Sultan Mehmet Çok Programlı öğrencilerin pikniğe gittikten sonra 3 öğrenci üzerlerinde kene bulması sonucu hastanemize müracaat etti. Vücutlarındaki keneler itinayla çıkartılıp yapılan tahliller temiz çıktı. Şimdiye kadar hastanemize müracaat edenlerin arasında tahlil sonuçları olumsuz çıkan hastamız olmadı. Vatandaşlarımızın kene konusun da duyarlı olmaları bizleri sevindiriyor” dedi.

Vatandaşlar ise son zamanlarda duydukları kene haberlerinden dolayı endişelenip her hangi bir kene ısırığında hastaneye müracaat ettiklerini belirttiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious