Gümüşhane'de PKK'lı teröristler köye baskın yaptı

Gümüşhane'de PKK'lı teröristler köye baskın yaptı.21934
  • Giriş : 19.06.2008 / 22:57:00
  • Güncelleme : 19.06.2008 / 23:01:22

Karamustafa köyü Çamlık Mahallesi'ndeki evlere giren 5 kişilik silahlı grup, yiyecek ve giyecek alarak kaçtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Gümüşhane merkeze bağlı Karamustafa köyü Çamlık Mahallesi'ndeki evlere giren 5 kişilik silahlı grup, vatandaşlardan giyecek ve yiyecek aldıktan sonra ormanlık alana kaçtı.

Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu, 5 kişilik silahlı bir grubun, bir köyden yiyecek ve giyecek alarak ormanlık alana kaçtıklarını bildirdi.

Vali Salihoğlu, makamında gazetecilere yaptığı açıklamada, dün gece merkeze bağlı Karamustafa köyü Çamlık Mahallesi'ndeki evlere giren 5 kişilik silahlı grubun, vatandaşlardan giyecek ve yiyecek aldıktan sonra ormanlık alana kaçtıklarını belirtti.

Köylülerin durumu emniyet güçlerine bildirmesi üzerine bölgede geniş güvenlik önlemi alındığını ifade eden Vali Salihoğlu, ''Bölgede operasyon başlatıldı. Emniyet güçlerimiz, arama çalışmalarını sürdürmektedir. Söz konusu kişilerin terör örgütü mensubu olduklarını tahmin ediyoruz, ancak elimizde bir delil yok. Ancak her türlü önlemi aldık'' dedi.

Vatandaşların çok duyarlı olmalarını isteyen Vali Salihoğlu, bölgelerinde gördükleri yabancı kişileri mutlaka güvenlik güçlerine, yetkililere bildirmeleri gerektiğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious