Gümüşhane'de şehiriçi dolmuş seferi

Gümüşhane'de şehiriçi dolmuş seferi.10958
  • Giriş : 20.11.2008 / 00:00:00

Gümüşhane Belediyesi tarafından geçtiğimiz aylarda ihalesi yapılan şehir içi dolmuş hatlarında seferler başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İki güzergahta işleyecek olan dolmuş hattında çalışan minibüsçüler ilk gün tüm müşterileri ücretsiz olarak taşıdı.

Belediye binasının önünden sefere başlayan dolmuşlar, Dumlupınar İlköğretim Okulu önündeki ışıklardan geçerek Hasanbey Güzergahı, pazartesi, çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi, pazar günleri Hasanbey Caddesi, Kıbrıs Caddesi, Topal yolu Kayalık mevkiini dolanarak Balerin Sokak'tan tekrar Kıbrıs Caddesi'ne çıkacak.

Karaer, İnönü ve Yeni Mahalle güzergahı ise Tarım İl Müdürlüğü önünden Cumhuriyet Caddesi, Belediye önünden geçip Hürriyet Caddesi, Sebahattin Aytaç Caddesi, Gazipaşa İlköğretim Okulu Altı Lale Sokağı kullanıp tanjant yoluna çıkacak. Tanjant yolundan Yeni Mahalle'ye kadar devam edecek olan dolmuşlar Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu yanından Emirler Mezarlığı üst yolunu kullanılarak Tanjan yola çıkacak.

Gümüşhane Belediye Meclisinin geçtiğimiz Eylül ayında aldığı karar gereğince, yeni kurulan şehir içi dolmuş hatlarında araç sayısının toplam 30 olmasına, bunlardan 25 adedinin mevcut ticari taksicilere verilmesine karar vermiş ve yapılan ihale ile 22 dolmuş hattı sahibi belirlenmişti. Yeni dolmuş hatlarında sivil 1 YTL, öğrenci 80 YKr ücret ödeyecek.

Öte yandan kurulduğu tarihten bugüne kadar Transit yoldaki dolmuş hattı haricinde, mahalleler arasında dolmuş hattı olmayan Gümüşhane'de, dolmuşların sefere başlaması en çok üst mahallelerde oturan vatandaşları sevindirdi. Böyle bir hizmetin çok güzel ancak çok gecikmiş bir hizmet olduğunu söyleyen vatandaşlar, dolmuş hatlarının en çok kış aylarında yürümekte bile zorlanan yaşlı ve hastalar için mükemmel bir imkan olduğunu ifade ettiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*