Günay, din konusunu Diyanet'e bıraktı

Günay, din konusunu Diyanet'e bıraktı.14255
  • Giriş : 09.12.2008 / 09:46:00

Kültür Bakanı Günay, dinle ilgili herhangi bir tartışmaya girmesinin söz konusu olmadığını ifade ederek, “Din ile ilgili böyle yapın demek bilgi ve yetki sınırlarımın dışındadır" dedi adres gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kültür Bakanı Günay, din konusunda herhangi bir tartışmaya girmesinin soz konusu olmadğını ifade ederek, “Din ile ilgili böyle yapın demek bilgi ve yetki sınırlarımın dışındadır, inançlarla ilgili Diyanet İşleri'nin dediği geçerlidir” dedi

Taşbaşı Kültür Merkezi'ni ziyaret eden Günay, daha sonra Yalı ve Orta Cami ile Ordu Sanat Evi (ORSEV) ve Tarihi Eksi Pazar Camisi'ni gezdi, Çevre ve Orman İl Müdürlüğü'nün fidan bahçesini inceledi.ORDU (A.A)
Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, “Din ile ilgili bir açıklama yapmak veya herkese böyle yapın demek bilgi ve yetki sınırlarımın dışındadır, inançlarla ilgili Diyanet İşleri'nin dediği geçerlidir” dedi. Ordu'da çeşitli inceleme ve ziyaretlerini sürdüren Günay, düzenlediği basın toplantısında, dün yaptığı “kurban”la ilgili söylemlerine açıklık getirmek istediğini ifade etti.

KURBAN DİNİMİZİN EMRİDİR

“Diyanet İşleri Başkanlığı'yla dini konularda herhangi bir tartışmaya giremem, benim söylediğim sadece herkesin inancı kendinedir” diyen Günay, şunları kaydetti: “Kurban bizim dinimizin emirlerinden bir tanesidir. Bu değişik biçimlerde uygulanabilir. İster kesersiniz, ister bağış yaparak bunu değerlendirebilirsiniz. Bütün bu işlemler Yaratan'ın takdirindedir. Din ile ilgili bir açıklama yapmak veya herkese böyle yapın demek bilgi ve yetki sınırlarımın dışındadır, inançlarla ilgili Diyanet İşleri'nin dediği geçerlidir.”

CHP'DEN KATILIMLAR

AK Parti'ye katılımları da değerlendiren Günay, Türkiye genelinde AK Parti'ye katılımların devam ettiğini belirterek, “Katılanların arasında CHP'li arkadaşlarımız da var. Ben şu anda geçmişte CHP çatısı altında birlikte çalıştığım birçok arkadaşımla yeniden AK Parti çatısı altında çalışmaktan mutluluk duyuyorum. Tabii sadece CHP'den değil, partili partisiz bütün arkadaşlarımızdan AK Parti'ye katılımlar devam ediyor” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*