Günay, Fazıl Say'a cevap verdi: "Fazıl Say korkmasın"

Günay, Fazıl Say'a cevap verdi:
  • Giriş : 14.12.2007 / 23:49:00

Turizm Bakanı Günay, Fazıl Say'ın 'İslamcılar kazandı ben Türkiye'den gidiyorum' sözünü değerlendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ertuğrul Günay, bir haber kanalında açıklamalarda bulundu.

Günay; "Fazıl Say'a davetiye gitmemesinin kesinlikle bir aksaklıktan kaynaklandığını  düşünüyorum. Fazıl Say alkışı hak eden biridir. Amacı aşan bir açıklama olmuş olabilir. Büyütmemek gerektiğini düşünüyorum. Türkiye'yi terketmemesi gerektiğini söyledim. Kaldı ki Fazıl Sayın kendisini yabancı hissetmesine gerek yok. Türk halkının sevgisi son derece yaygın. Yanlış anlaşılmanın ortadan kaldırılması gerektiğini düşündüm. Fazıl Say ile önümüzdeki günlerde biraraya gelme imkanımız olacak." dedi.

SİVAS KATLİAMI İLE İLGİLİ AÇIKLAMALARIMDAN TEPKİ GÖRMEDİM

"Sivas Katliamı ile ilgili açıklamalarımda tepki almadım tam tersine tebrik aldım. Sivas olayları, 12 Eylül öncesi ve sonrası olan olaylar demokrasimize müdahaledir. Bizim bu olaylarla yüzleşmemiz lazım. Dünyanın bütün uygar toplumları bu tarz olaylar yaşamıştır. Biz başka tür haksızlıklarla, yaşadığımız
olumsuzluklarla da yüzleşmemiz lazım. Hiçbir şey olmamış gibi üzerini örtersek büyük bir millet olamayız. İzanımızın bir köşesine yaşadıklarımızı yazmalıyız. Sanıyorum Türkiye böyle bir olumlu sürece girecek. Burada barış, hoşgörü anlayışıyla demokrasiye ulaşacak."

YASAKÇI KONULARDAKİ ÖZGÜRLÜKÇÜ YAKLAMIŞINI DOĞRU BULUYORUM

"Belki bir dostluk ortamında söylenmiş bir söz olabilir. Çok kasıtlı bir insan olsa söyleyeceklerini yazıp çizmiş olurdu. Basın önünde kurumsal kimlik taşıyan kişilerin çok dikkatli olunması gerektiğini düşünüyorum. Üniversitelerin, Türkiye'nin yasakçı tavırlardan uzaklaşması gerekiyor. YÖK Başkanının hakkında soruşturma açılan öğretim üyesini telefonla arayıp onun görüşlerini dinlemiş olması çok önemli. Yasakçı tavırlara karşı olması özgürlükçü bir şekilde duracağını gösterir. Yüzyüze görüşmeden Türkiye Cumhuriyeti'nin bir yetkilisi olarak bu konuyla ilgili açıklama yapmam pek doğru olmaz diye düşünüyorum"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious