Günay, muhalefetin (b)oyunu böyle ölçtü

Günay, muhalefetin (b)oyunu böyle ölçtü.8483
  • Giriş : 30.05.2009 / 16:22:00

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Mardin'de muhalefet partilerine yüklenerek, Baykal ve Bahçeli'yi üst üste koydu muhalefetin boyunu ölçtü sonrasın ise böyle yorumladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Mardin'de muhalefet partilerine yüklenerek, "Sayın Bahçeli ve Sayın Baykal'ın oyu Tayyip Erdoğan'ın boyuna yetişmiyor" dedi.

AK Parti il kongresine katılan Bakan Günay, AK Parti'nin yerel seçimlerde önemli bir başarı elde ettiğini belirterek, iktidarı eleştiren muhalefet partilerinin aldığı oylara bakmadan eleştiriler yaptıklarını ama bu eleştirilerin haksız olduğunu söyledi.

Günay, "Muhalefet partileri bu seçimde bizim için çıtayı yükselttiler. Muhalefet partileri bizim almış olduğumuz oy kadar kendisine oy biçiyordu. Şimdi yüzde 50 oy alamadığımız için seçimden başarısız çıktığımızı iddia eden bir gayret içindedirler. Ama şu tabloyu size hatırlatmak istiyorum. AK Parti'nin bu seçimlerde milletten aldığı oy, iki muhalefet partisinin oylarını üst üste koyduğunuz zaman onların aldığı oya eşittir. Yani Sayın Bahçeli ve Sayın Baykal'ın oyu Tayyip Erdoğan'ın boyuna yetişmiyor." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*