Günay: Kaygılı bekleyiş içindeyiz

Günay: Kaygılı bekleyiş içindeyiz.11406
  • Giriş : 26.03.2009 / 14:41:00
  • Güncelleme : 26.03.2009 / 14:42:59

Günay, Yazıcıoğlu'nu taşıyan helikopterin düşmesinden duyduğu üzüntüyü ifade ederek, ''Kazayla ilgili kaygılı beklentiler içindeyiz'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bakan Günay, seçim çalışmaları için geldiği Ordu'da kaldığı otelde, basın mensuplarının BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nu taşıyan helikopterinin düşmesiyle ilgili sorularını yanıtladı.

''Kaza nedeniyle hepimiz çok üzgünüz'' diyen Bakan Günay, şöyle konuştu:

''Hepimiz çok üzgünüz. Parlamentomuzun bir üyesi, bir siyasi partinin genel başkanı seçim çalışması sırasında bir kazaya uğradı ve ne yazık ki dün akşamdan bu yana haber alınamadı. Şu anda da kazayla ilgili kaygılı beklentiler içindeyiz. Daha önce Uludağ'da yaşanmış olan bir olay, böyle uzun süreli bekleyiş ve dağ başında mahsur kalmanın kötü sonuçlar verdiği gibi bir kaygıya sürüklenmemize sebep oluyor. Ben yine de umut etmemiz gerektiğini düşünüyorum. İnşallah yaralı da olsalar, zor durumda da olsalar bir umut içindeyim. BBP ailesine ve Türk demokrasisine geçmiş olsun diliyorum. Bu süreçte inşallah daha kötü bir sonuç ve haber almayız.''

Helikopterin enkazına ulaşmak için herkesin elinden geleni yaptığını vurgulayan Günay, ''Herkes kaza yerine ulaşmak için elinden geleni yapıyor. Sayın Başbakanımız da mitinglerini iptal edip bölgeye gitti'' dedi.

Gelen bilgilere göre kaza yerinin ulaşım imkanı olmayan bir bölge olduğunu ifade eden Bakan Günay, ''Kimsenin bilmediği bir dağ veya vadi ulaşılması zor. Belli bir saatten sonra belki haber alınması çok zor. Bunun çok tekniğini bilmiyorum doğrusu. Ancak titiz bir araştırma yapıldığını zannediyorum. Ama şuan için bir sonuç alınmış değil'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*