Günay'dan ilginç 'Ergenekon' çıkışı

Günay'dan ilginç 'Ergenekon' çıkışı.11483
  • Giriş : 19.04.2009 / 06:22:00
  • Güncelleme : 19.04.2009 / 00:46:12

Ergenekon Operasyonu'na açık savaş ilan eden Bakan Günay demediğini bırakmadı. İşte tuhaf sözler...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, bakanlık personelinin bir semineri için cuma akşamı Antalya'ya geldi. Geceyi Kemer Kiriş'deki Limak Limra Otel'de geçiren Günay, İstanbul'a gitmeden önce Ergenekon ile ilgili soruları yanıtladı.

Bakan Günay, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Türkan Saylan ve üyeleriyle, Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın da içinde bulunduğu bazı yeni ve eski rektörlerin gözaltına alındığı Ergenekon'daki 12'nci dalga operasyonunu değerlendirirken, “Bu son gelişmeler tatsız” ifadesini kullandı.

Günay, Türkan Saylan ve ÇYDD'ye yönelik operasyon için ise “Özellikle o iş çok saptırıcı bir şey oldu. Bazen korkuyorum işi saptırmak için içeride özel gayretler de var mı diye” dedi.

AKP'NİN ALEYHİNE İŞLİYOR

Bakan Günay, Ergenekon operasyonları nedeniyle iktidar partisine yönelik eleştirilerin arttığını belirtip, “Şu anda Ergenekon'da süreç AKP'nin aleyhine mi işliyor?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Kesin öyle oldu. Aleyhine işliyor. Bu şeye benziyor. 12 Mart geldi, darbecilik işine bulaşmışları aldı. Sonra döndü Tarık Zafer Tunaya'yı, Bülent Nuri Esen'i almaya başladı ve iş sulandı. 12 Mart bir demokrasi düşmanı hareketine dönüştü. Burada da, bu kadıncağız (Türkan Saylan) velevki bu işin içinde olsun, onu görme ya, onu görme ya... Daha neler var, onu görme ya...”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*