Gündemi sarsan şok mektup

Gündemi sarsan şok mektup .5750
  • Giriş : 19.04.2009 / 13:19:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 16:17:25

Asrın Davası'nda son operasyon, dikkat çekici bağlantıları ortaya çıkardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


ÇYDD'DE TUĞAMİRAL İMZALI MEKTUP

İddiaya göre, son operasyon çerçevesinde ÇYDD'nin İstanbul Kadıköy Şubesi'nde, Tuğamiral O.S.K imzalı bir mektup bulundu. "Saygıdeğer Hanım Efendim" hitabı ile başlayan mektubun içeriği oldukça şaşırtıcı.

ÇYDD'NİN 'ATA EVLERİ' YAPILANMASI

Bugün Gazetesi'nin haberine göre; mektubun sahibi olduğu öne sürülen Tuğamiral O.S.K, ÇYDD yöneticisine, askeri okullarda okuyan öğrencilerin öneminden bahsediyor. Mektubun devamındaki sözler ise, ÇYDD'nin "Karargah Evleri" yapılanması benzeri bir yapılanma içinde olduğunu gösteriyor.

ASKERİ OKULLARA ÖZEL LİSTE

Görevdeki Tuğamiral'e ait olduğu iddia edilen mektupta, askeri okul sınavları için ÇYDD'nin hazırladığı listedeki öğrencilere özel ilgi gösterileceği de belirtiliyor.

Tuğamiral O.S.K: Bu listelere alınacak olan öğrencilerin sizlere yardımcı olacak personel yardımıyla mülakattan geçirilmesi ve eksiklerin mülakat aşamasından önce tespit edilerek tarafımıza bildirilmesi gerekmektedir.

IFrame

Mektupta, Ergenekon Davası'na değiniliyor. Askeri okullara, özel listelerle öğrenci yerleştirdiği öne sürülen ÇYDD'nin, iddia edilen ETÖ operasyonları sebebiyle tedbir uyguladığı öne sürülüyor.

Tuğamiral O.S.K: Listemizdeki öğrencilerin dava başladıktan sonra konferans ve toplantılara katılımlarında aksamalar olduğu tespit edilmiştir. Öğrencilerin psikolojisinin düzeltilmesi için toplantıların artırılması ve grupların 3 kişiyi geçmemesine dikkat edilmesi gerekmektedir.

ÖGRENCİLERİ KONTROL İÇİN KIZ ARKADAŞ

Tuğamiral O.S.K'ya ait olduğu iddia edilen mektupta, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin burs vererek askeri liselere girmesini sağladığı öğrencileri kontrol altında tutmanın yolları da tek tek şöyle sıralanıyor:

Tuğamiral O.S.K:

- Öğrencilerle tanıştırılan kızların, öğrencilerle olan irtibatlarını aksatmamaları,
- Harp okulu öğrencilere verilen konferansların artırılması,
- Astsubay olacak olan bu öğrencilerden liste dışında tespit edilen isimlere verilen parasal desteğin aksatılmaması,
- Bu öğrencilere yönelik yapılan partilerin arttırılması…

Mektubu yazdığı iddia edilen Amiral'in, ÇYDD yöneticisine, teğmenlerle ilgili şu tavsiyelerde bulunduğu öne sürülüyor.

Tuğamiral O.S.K: Okudukları süreçte tanıştıkları kızların teğmenlerin evlerine sık sık giderek veya Kocaeli Üniversitesi'nde tanıdık kızlarla tanıştırılarak kontrol altında tutulması gerekmektedir.

Mektubun son kısmında listede isimleri bulunan öğrencilerle ilgili çeşitli notlara yer veriliyor. Muvazzaf Amiral O.S.K.'ya ait olduğu iddia edilen mektup, bir uyarı ile noktalanıyor.

Tuğamiral O.S.K: Söz konusu dosyaların her zamanki gibi ne kadar gizli ve özel olduğunu biliyorsunuz. Özeninize teşekkür ederim.

Bütün bu iddialar konuşulurken, Türkan Saylan'ın Tümgeneral İbrahim Onbay tarafından ziyaret edilmesi ilginç bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*