Gündoğdu, Marmara için uyardı!

Gündoğdu, Marmara için uyardı!.22964
  • Giriş : 20.03.2009 / 16:21:00
  • Güncelleme : 20.03.2009 / 16:32:46

Gündoğdu, Marmara'da son zamanlarda meydana gelen depremlere dikkat çekti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İstanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yardımcı Doçent doktor Oğuz Gündoğdu, depremlerin uyarıcı nitelikte olduğunu kaydetti ve "Depreme karşı alınması gereken tedbirlere ara verilmemeli'' diye konuştu.

Oğuz Gündoğdu, NTV'ye şunları söyledi. "Dün akşama kadar depremlerin sayısı dokuza ulaşmış. Yaklaşık bir ay önce de yine Marmara'da sıradışı beklemediğimiz bir olay olmuş Aynı yerde peşpeşe 40'a yakın deprem olmuştu. Bunlar dikkat edilmesi gereken sıradışı olaylar. 10 yıla baktığımız zaman Kuzey Anadolu Fayı üzerinde böyle bir olay görmüyoruz. Bunu uyarıcı olarak algılamak lazım.

Burada gerilen bir tahta çıtayı düşünün birkaç zayıf yerinden ilk kendini ifade etmesinden başka birşey değildir. Aynı olay 2003'teki Bingöl depreminden öncede oldu. Biz Doğu Anadolu'da büyük bir deprem olabilir derken akşam yatıp sabah konuşmuyoruz ki gözleyip, emin olduktan sonra söylenecek laflar bunlar. Düzce içinde öyle oldu. Anormal bir takım gelişmelerden Düzce'de büyük bir deprem olabilir bunu söylemek kolay mı...

Yakın zaman bizim sosmolojide, sismologların kullandığı jargonda insan ömrü. İnsan ömrü içinde görülebilir. Bu beş dakika sonrada olabilir ama insan ömrünün dışına taşmaz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*