Gündüz işadamı gece hırsız

  • Giriş : 27.09.2007 / 14:23:00

Hırsızlık şebekesinin lideri olduğu iddiasıyla gözaltına alınan M. O.nun suç şebekesinden kazandığı para ile uyuşturucu baronu Pablo Gaviria gibi davranıp, çevresine maddi yardımlarda bulunduğu ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Hırsızlık şebekesinin lideri olduğu iddiasıyla gözaltında tutulan M. O.'nun uyuşturucu baronu Pablo Emilio Escobar gibi, gayri meşru yollardan kazandığı para ile çevresine maddi yardımlarda bulunduğu ortaya çıktı.

Halen gözaltında tutulan M. O.'nun memleketinde kendisini işadamı olarak tanıttığı, ayrıca sosyal ve kültürel faaliyetlere katılıp, destekleyen birisi olarak bilindiği ileri sürüldü. Şebeke lideri olduğu iddiasıyla gözaltına alınan M. O.'nun 250 sayfalık ifade verdiği belirtildi.

Şebeke lideri olarak gözaltına alınan M. O.'yu savunmak için Diyarbakır barosuna kayıtlı iki avukatın müvekkillerinin gözaltına alınmasından sonra İstanbul'a gelerek savunmasını üstlendiği öğrenildi.

İstanbul'da hırsızlık yapıp, uyuşturucu satan şebekeye yönelik olarak yapılan operasyonda 45 kişi yakalanarak gözaltına alınmıştı. Şebeke üyelerinin evlerinde yapılan aramada aralarında uzun namlulu silahlarında bulunduğu 23 tabanca, uyuşturucu madde ile birlikte hırsızlık malı olduğu sanılan çok sayıda elektronik eşya ele geçirilmişti. Malzemelere el konulurken, sahiplerini belirlemek için çalışma başlatılmıştı.

Diyarbakırlılar şebekesinin uyuşturucu işini yürüten grubun lideri olduğu iddiasıyla gözaltında tutulan Ş. L. T.'nin polisle girdiği silahlı çatışmada yaralandığı ortaya çıktı.
Diyarbakırlılar şebekesinin uyuşturucu işlerini yapan grubun özellikle Beyoğlu çevresinde her türlü uyuşturucuyu sattıkları ortaya çıktı. Grubun liderlerinden olduğu iddiasıyla gözaltında tutulan Ş. L. T.'nin yaklaşık altı ay önce Beyoğlu'nda Narkotik Şube müdürlüğü ekipleri ile girdiği silahlı çatışmada bacağından yaralandığı öğrenildi.

Silahlı çatışmadan yaralı olarak kaçarak izini kaybettiren Ş. L. T.'nin tedavisini yaptırmak için ayağına platin taktırırken, aynı zamanda destek demirleri ile dolaştığı öğrenildi.

Asayiş şube müdürlüğü ekiplerinin operasyonu sırasında Ş L. T.'nin ayağındaki platin nedeni kaçamadığı ve polise yakalandığı ortaya çıktı. Şebeke üyelerinin ifade verme işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye gönderileceği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious