Güne canlı başlamanın ipuçları...

  • Giriş : 03.03.2006 / 00:00:00

Sabahları uyandığınızda kendinizi yorgun ve uykusuz hissedebilir, göz altınızdaki şişliklerden şikâyetçi olabilirsiniz.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Şiş gözlere naneli çözüm

Uyandığınızda gözlerinizin çok şiş olmasından şikâyetçiyseniz, naneli göz banyosu yapın. Naneli göz banyosu hazırlamak için derin bir kabın içine bir avuç dolusu nane ekleyip, 3-5 dakika demlenmesini bekleyin. Su, soğuduktan sonra pamuğu batırın ve göz kapaklarınıza koyun.

Yumuşak dudaklar için bal

Dudaklarınız kuru görünüyorsa, geceleri dudaklarınıza kalın bir tabaka bal sürün ve gece boyunca balın dudaklarınıza nüfuz etmesini sağlayın. Sabah, dudaklarınıza bir kez daha bal sürdürün, diş fırçasıyla hafif bir masaj yaparak yedirin.

Dudaklara gül kurusu

Dudaklarınızda kullanacağınız gül kurusu tonları, soğuk renkler kategorisine girdiği için, cildinizdeki renk dalgalanmalarının ikinci planda kalmasını sağlayacaktır.

Mat saça papatya desteği

100 gram papatyayı demleyin. Soğuduktan sonra içine bir yumurta sarısı ekleyin ve çırpın. Karışımı saçınıza masaj yaparak yedirin. 10 dakika bekleyip, yıkayın.

Sedefli ürünler canlılık veriyor

Makyaj malzemelerinizi alırken sedefli ürünler tercih ederek, cildinize tazelik ve canlılık kazandırabilirsiniz. Sedefli farlar gözlerinize ışıltı katacaktır.

Yorgun ciltlere muz maskesi dopingi

Cildinizin çok yorgun olduğunu hissediyorsanız, evde kolayca hazırlayabileceğiniz muz maskesiyle cildinizi canlandırabilirsiniz. Bunun için bir adet muzu derin bir kapta iyice ezin. Daha sonra bir tatlı kaşığı süt veya bir tatlı kaşığı kaymak ekleyin ve bu karışımı yüzünüze iyice yedirin. 20 dakika kadar cildinizde bekletin ve sonra bol suyla yıkayın. Cildinizin kısa sürede yumuşadığını ve nem kazandığını göreceksiniz.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious