'Güneş' gazisi yaralanma anını anlattı

'Güneş' gazisi yaralanma anını anlattı.15832
  • Giriş : 12.03.2008 / 18:35:00

Kuzey Irak'taki operasyonda yaralanan Piyade Er Abuzer Fırat'ın ailesi, oğullarının eve dönmesi üzerine kurban kesti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Irak'ın kuzeyine düzenlediği operasyon sırasında yaralanan Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı Otluca 15. Dağ ve Komando Bölük Komutanlığına bağlı birlikte görev yapan Piyade Er Abuzer Fırat'ın ailesi, oğullarının eve dönmesi üzerine kurban kesti.

Adıyaman Havaalanı'nda çiçeklerle karşılanıp Besni İlçesine bağlı Şambayat beldesindeki evine getirilen Abuzer Fırat'ın evinde büyük sevinç yaşanırken, ev Türk bayraklarıyla süslendi.

Oğullarının askerden sağ olarak gelmesi nedeniyle kurban kesen Fırat ailesini akrabaları ve komşuları da yalnız bırakmıyor. Evin bahçesinde erkekler çay içerken kadınlar evde kurban etini dağıtmak için çalışıyor.

Sınır ötesi operasyonda 4-5 gün karlar içerisinde yürüdüklerini söyleyen Gazi Abuzer Fırat, ''Kar ve soğuğa rağmen Türk askerinin sabrı ve vatan sevgisiyle onların karşısına çıkıp hedefimizi vurduk'' dedi.

Fırat, şunları anlattı:

''O anı, çatışmayı gerçekten yaşamak lazım. Vatanımıza el koymak isteyenlerle mücadele hepimizin görevi. Bu topraklar kolay ele geçirilmedi. 4-5 gün kar ve soğukta sürekli hedefimize ulaşabilmek için yürüdük. Gece dinlenmek için durduğumuz bir yerde bizi fark eden PKK'lılar bir anda aramıza sızmaya başladı çatışma başladı.

Uzun süren çatışma sırasında atılan bir el bombası ile bacağımdan, göğsümden ve vücudumun çeşitli yerlerinden yaralandım. Çatışma devam ediyordu ve ben de tekrar kalkmak istedim ancak başaramadım. Eğer iyileşirsem askerlik görevime devam etmek istiyorum.''

Baba Salih Fırat ise ''Oğlum gazi olarak eve döndü hem mutluyum hem de üzgünüm. Oğlum gazi oldu, şehit de olabilirdi. Beş çocuğum var ve bunların hapsini bu güzel vatanımız ve topraklarımız için şehit ederim. Atalarımız bu ülke için nasıl savaştıysa askerimiz ve ordumuzda gereğini yaparak bu terörün kökünü kazıyacaktır. Ben bir gazi babası olarak buna inanıyorum'' diye konuştu.

Eve dönen oğlunun mutluluğunu yaşayan anne Nazlı Fırat da ''Çok mutluyum. Sağ salim eve döndüğü için, adağımız kurbanımızı kestik'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious