Güneş'ten final fomülü

Güneş'ten final fomülü.11935
  • Giriş : 28.05.2008 / 17:09:00

Eski Milli Takımlar Teknik Direktörü Şenol Güneş, (A) Milli Takım'ın, Avrupa Futbol Şampiyonası finallerinde grubundan çıktığı takdirde, önünün açık olacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Şenol Güneş, Bahçelievler Belediyesi'nin adına yaptırdığı spor salonun açılışından sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada, (A) Milli Takım'ın grupta sonuncu ya da birinci olabileceğini ifade ederek, şunları kaydetti:

''Ama gruptan çıkarsa önünün açık olacağını düşünüyorum. Genç ve başarıya aç, kendisini göstermek isteyen bir ekibimiz var. Gruptaki rakiplerimizden İsviçre farklı bir konumda. Diğerlerinin ise birçok oyuncusu Avrupa'da oynuyor. Gelebilecekleri seviyeye zaten gelmişler. Dolayısıyla onların daha yukarısı yok, ama bizim gençlerin daha yukarı çıkma şansı var.''

Asıl önemli şeyin, şampiyonaya katılmak olduğunu dile getiren Güneş, ''Biz bunu başardık. Şimdi tanıtım, fair-play ve sportif başarıyı kovalayacağız. Ben önce tanıtım ve fair-play, sonra sportif başarı diyorum'' dedi.

Takım kadrosuyla ilgili bir soru üzerine Şenol Güneş, ''Kadroya alınan her oyuncu ülkeyi temsil ediyor. Bu nedenle açıklama yapılmasını doğru bulmuyorum, ama eleştiri yapılacaktır. Alınan ve alınmayan oyunculara göre eleştiri olacaktır. Takımın başında bir hocamız var, tecrübesi var. Dolayısıyla hocamıza ve oyunculara destek olmak varken, öteki olumsuzlukları hiç düşünmemeliyiz'' değerlendirmesini yaptı.

-TRABZONSPOR-

Trabzonspor ile ilgili soruları da yanıtlayan Güneş, Trabzonspor'un, Türkiye için önemli bir takım olduğunu düşündüğünü belirterek, ''Yönetim, hocalar, oyuncular gelip giderler, ama Trabzonspor ebedidir. Geçmişteki bütün yönetimler iyi işler yapmaya çalışmıştır. Eksileri olmuştur, artıları olmuştur. Sadri Beyi ve yeni yönetimi tanıyorum. Heyecanla bu işi düzeltmek ve başarı almak için çalışacaklardır'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious