Güney, Yazıcıoğlu'ndan özür dilemiş

Güney, Yazıcıoğlu'ndan özür dilemiş.12997
  • Giriş : 10.04.2009 / 07:55:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 16:08:03

Yazıcıoığlu hakkında iddialarda bulunan Güney, bunları işkence altında söylediğini ve özür dilediğini anlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:32. Gün'de işkence günlerini anlatan Tuncay Güney, geçtiğimiz günlerde helikopter kazasında hayatını kaybeden BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun kendisini aradığını iddia etti. Güney'in açıklaması şöyle:

En son 4 ay önce Muhsin Yazıcıoğlu beni aradı ve dedi ki "kardeşim benim için bunları söylemişsin" kendisine basın açıklaması yaptım, yazılı mail attım "Muhsin bey bunu açıkla ve bana hakkını helal et. Sen işkence görmüş bir lidersin. Beni anlarsın. Her şeyi, önüme dikta edilen dosyaları anlattım. Senin için bana Maraş Katliamı'nda rol aldı dediler. Ben Maraş Katliamı'nda çocuktum."dedim.

Muhsin Yazıcıoğlu için Maraş Katliamı, Sivas olaylarına katıldığını, TİP (Türkiye İşçi Partisi)liler öldürülmüş, ve bunları da sana Veli Küçük'ün söylediği...Bunları bilgisayar odasında söylediler bana, dikta ettirdiler. Seni sıyıracağız bu işten, söylemezsen senin ayağını yerden keseriz dediler. Ben bunların hepsini Muhsin Yazıcıoğlu'na söyledim, hakkını helal et bana dikta ettirildi, dedim. Telefonla konuştuk. Basın danışmanı bağladı. Muhsin bey dedim ellerinde benim söylemiş olduğum dökümanlar var. Ama bunlar benden çıkmadı. Ben yedi TİP'li öldürülmüş çocuktum. Maraş Katliamı'nı ben bilmem çocuktum. 1972 doğumluyum. Hakkını helal et dedim ve o da 'helal olsun canım kardeşim anlayabiliyorum' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*