Güney Ege'de şiddetli fırtına

Güney Ege'de şiddetli fırtına.10326
  • Giriş : 05.03.2009 / 14:59:00
  • Güncelleme : 05.03.2009 / 15:16:57

Muğla'nın Marmaris, Datça ve Bodrum ilçelerinde yaşamı olumsuz etkileyen fırtına, kıyıda bulunan tekne ve yatlarda da sıkıntı yarattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Muğla Meteoroloji Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre rüzgar, saatte 50 ile 80 kilometre arasında hızla esiyor. Muğla'da sabah saatlerinde başlayan ve etkisini arttıran şiddetli rüzgar, kıyıda demirli bulunan tekneleri zor durumda bıraktı. Fırtınanın en çok etkili olduğu yerlerden Marmaris ve Datça ilçelerinde dalga yüksekliğinin 2 metreye ulaştığı bildirildi.

Marmaris'te önceden yapılan uyarılar nedeniyle çok sayıda tekne Cennet Adası önüne çekilirken, limanda ve Netsel Marina'da demirli tekneler için koruma önlemleri alındı. Fırtınanın şiddetini arttırması sonucu limanda zor anlar yaşayan bir yat, açığa çekildi. Bu arada fırtına nedeniyle insanların yürümekte güçlük çektiği, yat limanındaki bazı sandalye ve saksıların devrildiği görüldü.

-BODRUM'DA FIRTINA-

Bodrum Meteoroloji Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, Bodrum'da rüzgarın saatteki hızı 80 kilometre olarak ölçülüyor. Fırtına nedeniyle Bodrum Kumbahçe ve Paşatarlası sahilindeki restoranların balkonları dalgalar nedeniyle su aldı. İşletme sahipleri, restoranların balkonlarını temizleyip, rüzgar nedeniyle devrilen masa ve sandalyelerini içeri aldılar. Yetkililer, fırtınanın akşam saatlerine kadar devam edeceğini, yarın sabah saatlerinde ise etkisini tamamen kaybedeceğini bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*