Güney Kore’de Ankara fırtınası

  • Giriş : 04.05.2006 / 00:00:00

Ankara ve Güney Kore'nin başkenti Seul'un kardeş şehir ilan edilmesinin ardından Seul Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen ''Ankara Günleri/2006 Festivali''nin etkinlikleri başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kore'de Çocuk Bayramı'na denk getirilen Ankara Günleri/2006 etkinliklerinde Mustafa Sandal ve Sümer Ezgi Cumartesi günü sahne alacak. Korelilerin yoğun ilgi göstermesi beklenen konserde Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür İşleri'ne bağlı folklor ekipleride gösterilerini sunacak. Etkinliği açılışı Seul Belediye Başkanı Myaung Bak Lee'nin Gökçek ve beraberindeki heyete akşam yemeği vermesiyle başladı.

Yemekte Lee tarafından Gökçek'e hemşerilik beratı verildi. Yemekte Gökçek'in eşi Nevin Gökçek ve Lee'nin eşi Yoon Kim'de hazır bulundu. Festivalin açılış yemeğine AK Parti Milletvekilleri Salih Kapusuz ve Ersönmez Yarbay'da katıldı. Yemekte sanatçı Sümer Ezgü'de hazır bulundu. Yemekte yapılan konuşmalarda her iki belediye başkanıda iki ülke arasında geçmişten gelen dostluğun daha da pekiştirilerek gelecek nesillere aktarılması dileğinde bulundu. Yemekte Koreli müzik grubunun Türkçe parçalar çalması ilgi çekti.


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious