Güney'den Ertuğrul Özkök bombası

Güney'den Ertuğrul Özkök bombası.9873
  • Giriş : 12.01.2009 / 14:40:00

Bedrettin Dalan'ın Veli Küçük'le olan ilişkisi Ertuğrul Özkök'e de sıçradı. İddiaya göre, Özkök, Veli Küçük'ü aradı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ergenekon operasyonlarının ardından yaptığı açıklamalar ve ilişkide olduğu insanlarla bir anda tüm dikkatleri üzerine çeken ve 'Ergenekon'un kara kutusu' diye sıfat takılan Tuncay Güney yine çok tartışılacak açıklamalar yaptı.

Gazete ve televizyonlara yaptığı açıklamalarda bu zamana daha çok üstü kapalı konuşarak bir takım imalarda bulunan Güney ilk kez direk suçlamada bulundu. Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök hakkında şok iddialarda bulunan Güney, Özkök'ün de sorgulanması gerektiğini söyledi. Güney, Özkök'ün Veli Küçük'ü arayarak Abdullah Çatlı'nın gerçek kimlğini deşifre ettğini iddia etti.

"İŞKENCE RUHUMU KARARTTI İNTİKAM ALACAĞIM"

Show TV'de 'Haber Özel' programına katılan Tuncay Güney yine çok çarpıcı iddialarda bulundu. Ergenekon Terör Örgütü için 'Susurluk'un babasıdır' tanımını yapan Güney, Türkiye'nin üstünün Cumhuriyet altının ise derin devlet olduğunu söyledi.

2001 yılında gözaltına alındığı dönem bu işlerin üzerine gidilmediğini gidilmiş olsaydı şimdi her şeyin açığa çıkmış olacağını ifade eden Güney, gözaltındayken kendisine işkence yaptığını öne sürdüğü Ergenekon'un tutuklu sanığı İstanbul eski Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Adil Serdar Saçan'dan intikam alacağını belirtti. “İşkence ruhumu kararttı.” diyen Güney şöyle konuştu; “Dikkat ederseniz işkenceden sonra Amerika'ya kaçtım, yedi yıl konuşmadım. Devletle hiçbir şey paylaşmadım, işkencenin intikamını alacağım! Bu yolda devam edeceğim.”

Türkiye'de gizli diktatörlüğün devamını isteyen grupların olduğunu ama düzenlenen operasyonlarla birlikte bu kişilerin yüzlerindeki maskelerin düştüğü ve riyakârlıklarının ortaya çıktığını ifade eden Güney, “Monarşi ve diktatörlük isteyenler panikledi. Onlar psikolojik savaşı kaybediyor.” diye konuştu.

Kanada'da yaşayan Tuncay Güney, İbrahim Şahin'in evinde bulunan krokiler ışığında Ankara Gölbaşı'nda gömülü olarak bulunan silahlarla ilgili olarak ise çok ilginç bir benzetme yaptı: “Bizim halkımız biliyorsunuz altınları çeyiz sandığına, yastık altına koyar. Cinayet işlediğinde de silahını kendi tarlasına gömer bu şekilde kendini daha güvende hisseder.”

ÖZKÖK VELİ KÜÇÜK'Ü ARADI

Çarşamba günü gerçekleşen son operasyonlarda başkanı olduğu İSTEK Vakfı ile Yeditepe Üniversitesi'nde odaları aranan ve oğlu gözaltına alınan Bedrettin Dalan'ın aranıyor olma meselesine de değinen Güney, Ertuğrul Özkök'e şok suçlamalarda bulundu. Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök'ün Veli Küçük'ü arayarak, Mehmet Özbay'ın Abdullah Çatlı olduğunu ilk söyleyen kişi olduğunu ileri süren Güney şöyle konuştu : "Dalan, Veli Küçük ve Adil Serdar Saçan'ı tanıştırdığı gerekçesi ile sorgulanıyorsa Ertuğrul Özkök de sorgulanmalı. Özkök, Veli Küçük'ü arayarak Mehmet Özbay'ın Abdullah Çatlı olduğunu ilk söyleyen kişidir" diyerek soruşturmayı yürüten savcılara Özkök'ü hedef gösterdi.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*