Güneydoğu'da geniş çaplı operasyon devam ediyor

Güneydoğu'da geniş çaplı operasyon devam ediyor.15646
  • Giriş : 26.10.2007 / 18:54:00
  • Güncelleme : 26.10.2007 / 18:56:46

Güneydoğu'da teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için başlatılan geniş çaplı operasyon devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Terör örgütü PKK tarafından Hakkari'nin Yüksekova ilçesinin Dağlıca kesiminde güvenlik görevlilerinin şehit edilmenin ardından başlatılan operasyon genişletilerek devam ediyor. Operasyon, Hakkari, Şırnak ve Siirt'in dağlık kesimlerinin yanı sıra sınırda da sürüyor.

TEMİZLİK HAREKATI

Teröristlerin etkisiz hale getirilmesi amacıyla kara birliklerinin sürdürdüğü operasyona hava birlikleri de destekte bulunuyor. Başlatılan temizlik harekatı kapsamında hava destek birliklerinden oluşan cobra helikopterleri ve savaş uçakları teröristlere ait barınakları yerle bir ediyor.

Savaş uçakları bölge ve sınır kesiminde keşif uçuşları yaptıktan sonra belirledikleri terör yuvalarını bombalayarak imha ediyor.

perasyonlarda mayın temizleme ve arazi arama tarama faaliyetleri de sürüyor. Mehmetçik teröristlerden temizlenen bölgedeki arazileri didik didik arıyor. Arazi arama tarama faaliyetlerinde içerisinde bol miktarda yaşam malzemelerinin bulunduğu teröristlere ait çok sayıda barınak ortaya çıkarılarak imha edildi.

Bu arada, operasyon bölgelerindeki birliklerin malzeme ve diğer ihtiyaçlarının giderilmesine yönelik sevkıyata da devam ediliyor.

Öte yandan, Cizre'de tanklar Cizre-İdil karayolu üzerindeki alanda olası sınır ötesi operasyonuna karşı hazırlıklarını sürdürürken yoğun güvenlik önlemleri altında sürdürülen çalışmalarda askerler de eğitim yapıyor.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious