Güneydoğu'da seçim bilançosu: 43 yaralı

Güneydoğu'da seçim bilançosu: 43 yaralı .10759
  • Giriş : 23.07.2007 / 18:41:00

Seçim sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte Güneydoğu'daki seçimlerde yaşanan olaylarda yaralananların sayısı da belli oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Diyarbakır, Batman, Mardin ve Şanlıurfa'da meydana gelen kavgalarda toplam 43 kişi yaralandı. Çevre illerden yaralananlar Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne getirildi.

Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin ve Batman'da taş ve sopaların da kullanıldığı seçim kavgalarında 43 kişi yaralandı. Kavgalarda ölen olmadı. Mardin'in Yeşilli ve Kızıltepe ilçelerinde oy verme işlemleri sırasında çıkan kavgalarda toplam 19 kişi yaralandı.

Yeşilli ilçesine bağlı Kütük köyünde oy verme esnasında CHP ve AK Parti'liler arasında yaşanan tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu 3 ayrı aileden 2'si ağır olmak üzere 14 kişi yaralandı.

Durumu ağır olan Oktay Dengiz (18) ile Hasan Dengiz (39) Diyarbakır Tıp Fakültesi'ne kaldırılırken Şeyhmus (66), Afif (36), Mahmut (42) Dengiz, Naile (37), Ramazan (30), İbrahim Çağatay (28) ile Hüseyin (53) ve Kanca (59) Çokan ise Mardin Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Nusaybin'de yaşanan seçim kavgasında ise Adnan Özdemir, Ahmet Doğan ve Abdulcelil Doğan yaralı olarak Nusaybin Devlet Hastanesi'nde yapılan ilk müdahalenin ardından Mardin'e sevk edildi.

Kızıltepe ilçesinde bağımsız aday Ahmet Türk'ün seçimi kazanmasını kutlayan grubun içinden sıkılan kurşunların isabet ettiği Filiz Kılıç (18) ile Yusuf Ortaç (12) yaralandı. Durumu ağır olan Yusuf Ortaç, Diyarbakır Tıp Fakültesi'ne getirildi. Filiz Kılıç ise Mardin Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Harran'da da CHP İlçe Başkanı Yasin İ. ve DP İlçe Temsilcisi Ömer Ö., Harran İMKB Yatılı İlköğretim Okulu'nda başkasının yerine oy kullanıldığı iddiasıyla tartıştı. Taşlı sopalı çatışmaya dönüşen kavgada Yasin İ., Salih B., Ahmet H., İbrahim İ. ve Mehmet İ. ile birlikte ismi belirlenemeyen 4 kişi yaralandı.

Viranşehir'e bağlı Kargalı köyünde Osman C. ile Sinan D. 'oy verme' yüzünden kavga etti. Batman'ın Sason ilçesinde bağımsız adaylar ile CHP taraftarları arasında çıkan kavgada 6 kişi yaralandı.

Şanlıurfa merkeze bağlı Karaköprü beldesinde başkasının yerine oy kullanıldığı iddiasıyla kavga çıktı. Kavgada Mustafa D. ve ismi belirlenemeyen bir kişi yaralandı. Şanlıurfa'nın Küçük Alanlı köyünde başkasının yerine oy kullanan sandık görevlisi Ş.A. darp edildi.

Diyarbakır'ın Bismil ilçesine bağlı Kapuzlu köyünde, DTP yanlılarıyla CHP'liler arasında çıkan bıçaklı kavgada 3 kişi yaralandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious