Güneydoğu'ya 4 gündür çamur yağıyor

Güneydoğu'ya 4 gündür çamur yağıyor.14933
  • Giriş : 24.08.2008 / 18:21:00

Suriye üzerinden gelen toz bulutları, yağışlı hava ile birleşince bölgeye çamur yağdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Suriye üzerinden gelen toz bulutları, Güneydoğu'yu bunaltmaya başladı. Havada zerrecikler halinde bulunan tozlar, gökyüzünün kırmızı bir renge dönmesine neden oldu.

Toz bulutlarından dolayı başta Diyarbakır ve Gaziantep'te yaşayanlar nefes almada güçlük çekmeye başladı. Kısa süreli yağışlar da çamur yağmuru olarak yeryüzüne indi.

GÜNEYDOĞU'YU ETKİSİ ALTINA ALDI

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ni etkisi altına alın toz bulutları, Gaziantep'te hayatı olumsuz etkiliyor. Suriye üzerinden gelen ve Gaziantep'in yanı sıra Diyarbakır, Adıyaman, Mardin ve Şırnak'ta 4 gündür etkili olan toz bulutlarına karşı vatandaşları uyaran uzmanlar, yaşlılar, çocuklar ve astım hastalarından zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamalarını istedi.

Gaziantep'te dün ve önceki gece hafif şekilde yağan yağmur, havadaki tozları da yere indirdi. Yağmurun çamurlu yere düşmesi sonucu, araçlar ile evlerin balkonları tozda kaldı. Balkonlarını kovalarla taşıdıkları suyla yıkayan vatandaşlar, araçlarını ise oto yıkamacılara temizletti. Meteoroloji yetkilileri, görüş mesafesinin zaman zaman 20 kilometreye kadar düşmesine yol açan toz bulutunun yağmurun yağmasıyla birlikte bölgeyi terk edeceğini bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*