Güney'in örgüt üyeliği soruşturuluyor

Güney'in örgüt üyeliği soruşturuluyor.9038
  • Giriş : 04.12.2008 / 18:26:00
  • Güncelleme : 04.12.2008 / 18:27:59

Ergenekon terör örgütünü deşifre eden Tuncay Güney'in herhangi bir örgüte üye olup olmadığı soruşturuluyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince görülen davada, Mahkeme Heyeti Başkanı Köksal Şengün, Tuncay Güney ile ilgili yapılan röportajlara ilişkin bazı televizyon kanallarına yazılan yazıya cevap verildiğinin görüldüğünü bildirdi.

Başkan Şengün, silahlı ve silahsız terör örgütleri listesine ilişkin mahkemenin yazısına verilen bir cevapta da böyle bir liste bulunmadığının, fakat herhangi bir terör örgütüne ilişkin sorulması halinde, cevap verilebileceğinin bildirildiğini kaydetti.

İstanbul Cumhuriyet Savcılığının da mahkemeye cevaben yazı yazdığını belirten Başkan Şengün, söz konusu yazıda, savcılığın, Tuncay Güney hakkında ''terör örgütü üyesi olmak'' suçundan soruşturmayı sürdürdüğünün bildirildiğini dile getirdi.

Başkan Şengün, MİT'ten gönderilen başka bir yazıda da ilgili Cumhuriyet Savcılığınca bir kısım kişiler hakkında soruşturmanın gizli olarak yürütülmekte olduğunun bildirildiğini anlatarak, ayrıca 9 No'lu gizli tanık ile ilgili olarak tüm görüşmeleri içeren CD'nin de mahkemeye gönderildiğini kaydetti.

Bu arada, avukat Hasan Basri Özbay da mahkeme heyetine, MİT tarafından hazırlandığı belirtilen, Ergenekon örgütünde adı geçen kişilere ilişkin şema konusunda ilgili savcılığa yazılan yazıya cevap gelip gelmediğini sordu.

Başkan Şengün de savcılığın, bazı kişiler hakkında tahkikatın devam ettiğini bildirdiğini, ancak isim belirtilmediğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*