Güngören bombacısı bakın ne istiyor!

Güngören bombacısı bakın ne istiyor!.12770
  • Giriş : 04.08.2008 / 10:11:00

Güngören canisi, görüntüleri izledikten sonra pişman olmuş! Emniyetteki ifadesinde bakın ne istemiş!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Güngören'de 17 kişi ile doğmamış bir bebeği öldüren PKK bombacısı Türeli, kandırıldığını savunarak Pişmanlık Yasası'ndan yararlanmak istedi.

Emniyetin, MOBESE ve işyeri güvenlik kamera görüntülerini inceleyerek belirledikleri bombacı Hüseyin Türeli ve ona yardım eden 5 teröristin, arşivdeki fotoğraflarından kimlikleri tespit edildi. Kimliklerin belirlemesinin ardından İstanbul polisi, Güngören ve Bağcılar'daki adreslere düzenlediği baskınlarla teröristleri yakaladı.

Irak'ın kuzeyinde bomba eğitimi alıp 3 ay önce İstanbul'a gelen Türeli'nin, bir PKK sempatizanının evine yerleştirildiği ortaya çıktı. TNT kalıplarının ise kurye ile katile ulaştırıldığı belirlendi. Türeli'nin eylem için Güngören'de keşif yaptığı da açıklandı. Türeli'nin Menderes Caddesi'nin en kalabalık olduğu akşam saatlerini bilerek seçtikleri anlaşıldı.

GÖRÜNTÜLERİ İZLEDİ

Türeli, dehşet dolu anları 20 dakika izledikten sonra olay yerinden yürüyerek uzaklaştı. Emniyette saldırının görüntülerini izleyen Türeli, ölen çocukların görüntüleri karşısında suçunu itiraf etti. İfadesinde örgütün can kaybının çok olmayacağını söyleyerek kendisini kandırdığını anlatan Türeli, "Pişmanlık Yasası'ndan faydalanmak istiyorum" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*