Güngören ve Fatih'te çıkan yangınlar vatandaşı sokağa döktü

Güngören ve Fatih'te çıkan yangınlar vatandaşı sokağa döktü.5797
  • Giriş : 18.01.2008 / 08:50:00

Güngören'de 4 katlı binanın en üst katında bulunan dairede elektrikli sobadan çıktığı ileri sürülen yangında 8 çocuklu bir aile son anda kendilerini dışarı attı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çocuklar ve anneleri soğuktan korunmak için battaniyelere sarılırken, itfaiye yangını söndürmeye çalıştı. Fatih'te ise inşaatı bitmemiş binada çıkan yangın yan binada yaşayanları korkuttu.

Güngören Tozkoparan Mahallesi Eren Sokak'ta bulunan 4 katlı binanın en üst katında Bülent Zümrüttaş'a ait binada saat 04.00 sıralarında yangın çıktı. Elektrikli sobadan çıktığı belirtilen yangında Zümrüttaş ailesi 8 çocuk ile kendilerini sokağa zor attı. Çocuklar arasında henüz 5 aylık olduğu belirtilen kundakta bir bebeğin olması dikkat çekti. Anneleri Hülya Zümrüttaş çocuklarını battaniyelere sararak soğuktan korumaya çalıştı. Bu sırada itfaiye ekipleri de yangını söndürdü. Kundaktaki bebeğini sakinleştirmeye çalışan anne, gözyaşlarına hâkim olamadı. Sokakta kalan aileye komşuları yardım etmeye çalıştı. Babanın işsiz olduğu, çocukların ise çiçek satarak para kazanmaya çalıştığı öğrenildi.

Fatih'te de, Karagümrük Fevzipaşa Caddesi üzerinde inşaatı tamamlanmamış olan 2 katlı binanın 2. katında çıkan yangında, binanın üst katı alev alev yandı. Saat 04:30 sıralarında çıkan yangında, yan binada oturan 2 yaşlı kadın ile kadınlardan birinin kızı ve torunu korku ile kendilerini dışarı attı. Yaşlı kadın korkusunu, "Bomba patladı zannettim." şeklinde ifade etti.

İtfaiye ekipleri yangına müdahale ederek alevleri bastırdı. Söndürme çalışmaları sırasında binanın giriş katında uyumaya çalışan kimsesiz bir kişinin, üzerine sıçrayan su ile kendine gelerek olay yerinden uzaklaşmaya çalışması dikkat çekti. Her iki yangında da ölen ya da yaralanan olmazken binalarda maddi hasar meydana geldi.

(CİHAN)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious