Güngören'deki görgü tanıkları faciayı anlattı!

Güngören'deki görgü tanıkları faciayı anlattı!.11209
  • Giriş : 28.07.2008 / 01:09:00

Patlamada ölü ve yaralı sayısı sürekli değişirken görgü tanıkları faciayı getiren nedeni şöyle anlattılar:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Güngören'de meydana gelen üst üste iki patlamayla ilgili polis olay yerinde incelemelerini sürdürürken televizyon kanallarına çıkan görgü tanıkları felaketin asıl ikinci patlamada yaşandığını vurguladılar.

HABER7'nin yaptığı habere göre görgü tanıkları patlamanın öncelikle bir ankesörlü telfonun yanında 21.55 civarında patlama meydana geldiğini belirterek ilk patlama ile 6-7 kişinin yerde yattığını söylediler. Etrafta bulunan vatandaşlar yaralıları kurtarmak ve hastanelere götürmek için çaba harcadılar. Ambulans ve itfaiyenin olay yerine gelmeye başladı. Vatandaşların merak sonucu olay yerine akın etmesinden sonra ilk patlamanın olduğu yerde büyük bir kalabalık oluştu. İlk patlamadan yaklaşık 10 dakika sonra patlamanın olduğu yerin yaklaşık 50 metre uzağında ikinci patlama meydana geldi.

Görgü tanıkları ikinci patlamanın ilkinden çok daha güçlü olduğunu ve insanların adeta havada uçuştuğunu belirtiyorlar. İkinci patlama ile her yerin can pazarına dönüştüğünü devletin resmi açıklamasının 13 ölü olmasına karşın çok daha fazla kişinin can verdiğini ileri sürdüler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*