Günün talihsiz vatandaşları

Günün talihsiz vatandaşları.16952
  • Giriş : 25.10.2008 / 00:10:00
  • Güncelleme : 24.10.2008 / 23:56:30

Gümüşhane'nin Kelkit ilçesinde, bir kurdun saldırısına uğrayan kadını hastaneye götüren otomobil ile yaralıyı almak için gelen ambulansın çarpışması sonucu 3 kişi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yaralılar başka bir ambulansla hastaneye kaldırılırken, kurdun saldırısına uğrayan kadının durumunun ağır olduğu bildirildi.

Alınan bilgiye göre, Kelkit'e bağlı Yukarı Özlüce köyündeki ilköğretim okulunun önünde bulunan Leyla Nur Duran'a, (34), nereden geldiği belli olmayan bir kurt saldırdı.

Duran, çığlık atması üzerine köylüler tarafından yaralı olarak kurtarıldı. Duran'ın hastaneye kaldırılması için ambulans çağrılmasına rağmen vakit kaybetmek istemeyen köylüler, yaralı kadını otomobille hastaneye ulaştırmaya karar verdi.

Sami Keleş'e ait 29 AT 616 plakalı otomobile bindirilen Duran, Kelkit Devlet Hastanesine götürülmek üzere yola çıkarıldı. Kelkit'e varmaya 5 kilometre kaldığı sırada, çağrılan ambulansın karşı yönden geldiği görüldü.

Sellektör yaparak, yaralının otomobilde olduğunu fark ettirmeye çalışan Sami Keleş'in kullandığı otomobil, sürücünün kontrolünü kaybetmesi sonucu karşı yönden gelen ambulans ile çarpıştı. Kazada Keleş, otomobilde bulunan Duran'ın eşi Hicabi Duran ile ambulansın sürücüsü Numan Çobanoğlu yaralandı.

Kazada yaralanan Sami Keleş, Hicabi Duran ve Numan Çobanoğlu ile kurdun saldırısı sonucu yaralanan Leyla Nur Duran, Kelkit Bölge Trafik Müdürlüğü ekiplerinin çağırdığı başka bir ambulans ile Kelkit Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Leyla Nur Duran, burada yapılan ilk müdahalenini ardından, durumunun ağır olması nedeniyle Erzincan Devlet hastanesine sevk edildi.

İKİNCİ BİR KURT SALDIRISI

Bu arada Leyla Nur Duran'ın saldırıya uğramasından yaklaşık yarım saat sonra, Sadak köyündeki merada koyunlarını otlatan Özcan Doğan da (18) kurt saldırısına uğradı.

Vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan ve köylüler tarafından Kelkit Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alınan Doğan, olayı şöyle anlattı:

''Köyümüzün merasında kendimize ait hayvanlarımızı otluyordum. Evimiz yakındı. Hayvanlarımızın sağa sola kaçışması üzerine ne oluyor diye bakmaya gittim. Hayvanlarımızı bir kurdun kovaladığını gördüm. Kurt beni görünce üzerime saldırdı. Çeşitli yerlerimden yaralandım. Komşularımızın yardımıyla kurtuldum. Başım ve kollarımdan yaralıyım. Sağlığım şimdilik iyi.''

Yetkililer, her iki saldırının da yakın zamanlarda ve yakın yerlerde olması nedeniyle aynı kurt tarafından gerçekleştirildiğinin sanıldığını söylediler.

Kurdun kuduz olma ihtimalinin bulunduğunu değerlendiren yetkililer, vatandaşların dikkatli olmasını istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*