Gurbetçi öğrenci müdür dövdürttü iddiası

Gurbetçi öğrenci müdür dövdürttü iddiası.13235
  • Giriş : 19.12.2008 / 21:15:00

Almanya'nın başkenti Berlin'de Hakan Ö. (14) adlı Türk öğrenci, 18 ve 19 yaşlarındaki kuzenlerine, okulunun müdür yardımcısı Horst F.'yi (58) dövdürttü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Berlin polisi, Türk öğrencinin Spandau'daki Gottfried-Kinkel-Oberschule adlı okulda bayan öğretmenine hakaret ettiğini, bunun üzerine öğretmeni tarafından müdür yardımcısına götürüldüğünü, müdür yardımcısının da kendisine 3 gün okula gitmeme cezası verdiğini bildirdi.

Polis, cezaya sinirlenen öğrencinin, kısa bir süre sonra okula kuzenleriyle birlikte dönerek müdür yardımcısını bürosunda dövdürttüğünü kaydetti.

Bild gazetesi de daha önce kalp ameliyatı olan Horst F.'nin şimdi yeniden kalp sorunları yaşadığını belirterek, Horst F.'nin, 35 yıllık öğretmenlik yaşamında şimdi ilk kez okula gitmekten korktuğunu, Berlin Eyaleti Eğitim Bakanı Jürgen Zöllner'in de kendisine bir ''geçmiş olsun'' mesajı gönderdiğini yazdı.

Hakan Ö.'nün babasının ise, ''Biz oğlumuzun okulda kalmasını istiyoruz. Çocukları çağırmasını hatalı buluyoruz. Ancak kendisi bize, müdürün tekme attığını söyledi'' diye konuştuğu ifade edildi.

Bu iddianın da şimdi polis tarafından araştırıldığı kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*